Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký živočich by byl vhodný do tohoto terária ?

Dobrý den, chtěl bych poradit, jací živočichové by mohli být chováni v mém teráriu. Uvítal bych, kdyby cena a obtížnost chovu byli v normálních mezích. Děkuji předem.

Terárium má 80x40x50 cm (DxŠxV), jsem ochotný ho i pozměnit.
Fotka je přiložena k příspěvku, nebo zde je na ní odkaz http://2i.cz/2i/i/527fd0e7/93838f97691d337c9bc9e63 99becce03/de1594be6d.f.jpg

Já se předem omlouvám za původní dotaz, až teď jsem si uvědomil, jak moc obecný a divný byl...

jdax:
O takovém krásném zvířátku jako je ta Felsuma jsem vůbec nevěděl, už jsem myslel že mám vybráno, ale pak jsem zjistil, že musí mít terárko orientované na výšku (kámen úrazu mého terária) :-(

Jinak teda abych upřesnil dotaz, zeptám se, zda-li by v něm bylo možné chovat nějakého hada, nebo jsem na internetu našel gekončíka nočního a hlavně krásnou agamu límcovou.

95 % si vyberu plazy, ale jen pro zajímavost : jsou i jiné a jaké možnosti než plaz ?

zda-li by v něm bylo možné chovat nějakého hada

Kdyz pominu vybaveni (ktere se da predelat) a vezmu jen rozmer,tak v takovem terarku muzes mit mraky druhu hadu. Spoustu koralovek (nebudu vypisovat,nechovam),pres uzovky typu elaphe bimaculata,guttata apod. boaedony atd. .. v tomhle rozmeru je toho mraky.
Ale jako vsichni,co zakladaji podobne tema, na to jdes uplne spatne. Nesnaz se narvat zvire do terarka co jsi nekde splasil. Nejdriv si vyber,ktere zvire se Ti libi a chtel by jsi ho mit doma a teprve pak pro nej zarid terarko. Nikdo tady,at ma sebevic zkusenosti,Ti neporadi co mas chovat. Ty to budes mit doma a Tobe se to musi libit.

Já mám v obýváku prázdné terárium, které bych chtěl konečně obsadit, ale je pevně usazené do takové skříně/stěny, takže takhle s ním už manipulovat nejde (sestavil ho můj otec, dlouho v něm choval nějakého plaza). Vnitřek by samozřejmě vyměnit šel, jak říkáš.
Já ale nevím, kteří plazy jsou vhodní do na šířku položeného terária. Našel jsem si na netu např. gekončíky noční nebo agamu vousatou, ti by šli ? A jací další podobní živočichové existují ? Hadi jsou asi velmi nároční na krmení, co ?

Plazy miluji, takže mě nadchne chov asi jakéhokoliv druhu, proto se ptám na návrhy.

Pro agamu je to male .. gekonciky nemam,tak nechci soudit. Podle me hadi prave vubec nejsou narocni na krmeni :-) jednou za tyden 10 dni jim das hole/skakavku/mysku a mas vystarano. Hlavne by jsi si mel rozmyslet,co od obyvatele teraria ocekavas. Jestli by mel byt denni nebo nocni.Jestli by to mel byt jester nebo had,nebo treba zabky ... do terarka o rozmerech 80x40x50 jde umistit desitky druhu zvirat ..

Chovatelé hadů musí chovat i jejich potravu (myši atd.) ? Mě by jich po odchování bylo možná i líto :-) Nebo jak to běžně děláváte, jde to třeba přes internet nebo ve zverimexu si domluvit pravidelný dodávky...

Co od obyvatel očekávám - aby neměl vyložený strach z lidí, aby přes den byl aktivní a mohl bych sledovat jeho chování a aby se mu líbilo v mém teráriu. Had nebo ještěr - kvůli potravě bych bral asi spíš ještěra, ale přemýšlím i o hadovi.

Tak pokud máš zverouš nějak dál tak je lepší chovat své i kvuli ceně.....ale na druhou stranu ty hadi toho zas tolik nesežerou :)

Tady může bejt problém že některé ještěrky se dost bojí a obejvák je dost fregventovanej takže asi bych zvolil nějakýho hada. Ale to je hlavně na tobě to je jasný

Jasný hadi chodně prochrápou ale já jsem si třeba nedávno pořídil mladé agamy kočinčinské sice si teprve asi teď zvykli na nové prostředí ale když je pozoruju tak se nehejbaj (asi abych si myslel že tam nejsou) a popravdě si je neumim moc představit kdybych okolo nich několikrát za den chodil.......