Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křečík džungarský nemoc

Zdravím všechny, potřebovala bych poradit, mám dva křečíky samce, oba žijou odděleně, jeden z nich má poměrně velká varlata, dočetla jsem se, že pouze syrští křečci mají velká varlata u džungarského jsem se nic takového nedočetla. Strašně zapáchá, piliny měním často. Nedávno měl bouli v oušku, kterou si neustále škrábal a dnes jsem si všimla, že už ji má i v druhém. Často chodí pít. Nevíte někdo z čeho by to mohlo být? K veterináři se mi nechce v téhle zimě ho táhnout autobusem :-( Děkuji předem všem za rady :-) druhý křečík je naprosto zdravý, jsou od sebe cca 10 cm. Takže si myslím, že by tato nemoc neměla být přenosná.

Vlákno promazáno. Žádám uživatele, aby si příště rozmysleli své reakce. Zejména na téma individuálního přístupu k hlodavcům. (Aurifer)

No promiň, ale tohle ať si zváží každej sám, jestli mu za to to zvíře stojí, ne? Možná to není "ekonomický", ale říct, že je to nerozumný mi přijde teda dost necitlivý.

Navíc pak můžeš uplně stejně říct, že agamě, co stála dvě stovky, nebudeš kupovat světla za dvojku atd.

Tak před chvilkou jsme dorazili domů, křeček má prý nějaký parazity a není to vážné, píchnul mu veterinář injekci a pokud se nepřestane škrábat mám za 14 dní přijít ještě na jednu. Platila jsem celkem 77,- opravdu nádhera, veterinář příjemný pán :-) Jsem šťastná, za odměnu jsem mu koupila zásobu pilin a oříšky :-D A jak jsem psala o velkých varlatech tak prý je to normální, v tom případě asi ten druhý křeček není sameček, nějak to nepoznám :-D U rybiček co mám je to snažší :-D Ještě, že jsem neposlechla a netřískla s ním o stůl, litovala bych toho...

Langdon - a ty by jsi nemohl usoudit co by mu mohlo být? Už mám i strach abych něco nechytla od něj :-( Přes noc se mu udělala menší boulička na pusince, klidně přidám foto, udělám cokoliv, je mi ho strašně líto :-( Aleje mi divný, že žere pořád stejně a trávení má zřejmě taky v pořádku, průjem rozhodně nemá... Kontrolovala a čistila jsem mu "záchod" ..

kata a jak je starý?A ten druhý křeček je s ním v kleci? Může to být taky absces zanícené rány. Ty nádory se dají odsranit chirurgicky a vetšinou nejsou pro křečky zhoubné, ale určitě to bude stát moře peněz nechat takto nádor odstranit. Pokud to budou cysty tak ty by odstranil veterinář a ani by to nebylo tak drahé. Křeček se dožívá kolem 2-4 let né ? Tak pokud už má nějaké ty roky tak bych myslel na to nejhorší no a pokud by to byl nádor tak bych mu to už neprodlužoval křečci se většinou neproberou z narkózy a čím starší tím větší šance že se neproberou.

Začalo to jednou bouličkou v oušku, myslela jsem si, že si to třeba jen víc rozškrábal tak jsem mu to mazala tím framikoinem a postupně to začalo mizet tak jsem si toho přestala všímat, a včera jsem zjistila, že už to má i v tom druhém, to první ouško vypadá jako by bylo odumřelé vůbec mu "nestojí" a varlata měl větší už nějakou dobu, myslela jsem si, že je to normální, když je mají velký i syrští křečci...

kata a jak je starý?A ten druhý křeček je s ním v kleci? Může to být taky absces zanícené rány. Ty nádory se dají odsranit chirurgicky a vetšinou nejsou pro křečky zhoubné, ale určitě to bude stát moře peněz nechat takto nádor odstranit. Pokud to budou cysty tak ty by odstranil veterinář a ani by to nebylo tak drahé. Křeček se dožívá kolem 2-4 let né ? Tak pokud už má nějaké ty roky tak bych myslel na to nejhorší no a pokud by to byl nádor tak bych mu to už neprodlužoval křečci se většinou neproberou z narkózy a čím starší tím větší šance že se neprobere

Mám ho cca 0,5 roku, nevím jak je straý ale ve zverimexu kam chodím tak tam prodávají mladé křečky podle mého. S tím druhým nejsou spolu, jak bych to vysvětlila, mám stolitrové akvárko a v tom akvárku mám menší terárko, vidí na sebe ale nemůžou k sobě, dnes jsem raději toho nemocného přemýstila do obýváku, kdyby náhodou tak ať není nemocný i ten druhý.

Zajdi s ním k tomu veterináři, když to budou ty cysty tak je odstraní. A pokud nádor tak se ho zeptej kolik by stálo odstranění a pak rozhodni jestli to má cenu riskovat protože můžeš zaplatit a křeček to nepřežije protože se neprobudí. Ty dvě akvárka v sobě nevím, zda to je dobré řešení když vidí a cítí samec samce tak i přes sklo to může oba znepokojovat ale to nevím nikdy sem je tak neměl, když se pustí k sobě tak se perou jak praštění.
Jiank pokud do té doby by ta boule nějaká praskla tak ji namaž olivovým olejem

Myslím si, že si nějak nevadili, občas jsem je měla i u sebe a olizovali se, nedělali si nic špatnýho a když se občas viděli tak taky nijak nešíleli, jen se na sebe podívali a tím to haslo.. navíc oba byli zvyklí ze zverimexu, že byli dlouho se sourozenci tak zřejmě jim to nějak nevadilo :-) Určitě tam zajdu i kdybych ho měla utratit, nechci aby se trápil ale doufám, že to není nic vážného :-) Tak děkuji moc za rady :-)