Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius - genetika

Zdravím,

momentálně začínám i s chovem P. regius, a genetika pro mě zatím bohužel vzdálená, proto se chci zeptat a objasnit pár informací.

Dostal jsem hodně zajímavou nabídku na adultní pár P. regius het. Piebald, jenže cena je poněkud malá. Jedná se opravdu o 100% het. Piebald, mám i fotodokumentaci rodičů, páření, odchovu, a chovatel je natolik seriozní a uznávaný, že nevěřím, že by lhal.

Tudiž se chci zeptat, proč je cena tak malá (nechci prozrazovat, ale oproti klasickému Piebaldu je to cena desetinová), když ze spojení 100% het. Piebald x 100% het. Piebald bude ve snušce 50% Wildtype/Wiltype het. Piebald a 50% Piebald, tudiž cena jednoho Piebald mláďete překročí mnohonásobně cenu chovného páru a cenu celé snušky?

Děkuji za osvětu.

Nevím kolik je cena, ale že je výrazně nižší je úplně normální. V prvé řadě je to tak, že z páření het pied x het pied bude jen 25% snůšky pied a zbylých 75% budou normal 66% het pied. Takže to klidně může být jen jedno pied mládě ve snůšce, nebo to vyjde špatně a nebude tam žádné. To vše za předpokladu, že snůšky (která bude za pár let) vůbec dočkáte. Proto je ta cena výrazně nižší.