Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rašelina-plíseň v teráriu

Zdravím,
chci se zeptat vás všech, co máte v terku rašelinu. Přešel jsem z nevyhovujícího lignocelu na doporučovanou rašelinu s pískem a po celém teráriu se mi rozlezla během pár dní plíseň. Mátě nějaké řešení, nebo pomoc, jak se toho zbavit ? Předpokládám, že to zvířatům asi dost vadí a přejít zase na lignocel mi nepříjde jako nejlepší řešení. Děkuji za pomoc

Nemusí to být jenom tím. V případě směsi rašeliny a písku se mi to stalo u dobře větraných terárií. A to i v případě terária, kde se to nikdy neobjevilo, pokud jsem použil pouze rašelinu. Napadlo mě, že by mohl být problém v písku (písek do dětských hřišť). Ten písek byl v pytli vlhký. Nechal jsem uschnout, propekl v troubě a bylo po problému. Tak počítám, že se to tam zavleklo s tím pískem. Jinak po proschnutí se to už nikdy neobjevilo. Před smícháním směsi tedy doporučuji písek nechat vyschnout a propéct v troubě. Rašelinu hlavně nijak neupravovat...

To špatné větrání nelze samozřejmě vyloučit, poněvadž terárium zadavatele jsem neviděl.

Plíseň v terárku jsem vyřešil. Řekl jsem si, plíseň je něco méně než je rostlina, na rostlinu plíseň nejde, co plíseň přemoci vyšším druhem? V lese jsem si nathal mech a důkladně namačkal na postižená místa (nejcitlivější jsou liány a kůra) a plíseň se mi od té doby v terárku nevyskytuje. Mám felsumu, takže poměrně vysoká vlhkost, která mechu svědčí, navíc i v terárku vypadá pěkně, sám se množí a roste. Good luck ;-)