Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Léčivé rostliny v teráriu

Zdravím všechny a mám opět asi trošku divnej dotaz :-D. Nedávno jsem někde při čtení na internetu narazil na článek o tom, že někdo v terárku s chamýkama pěstuje zázvor, protože mu ty teploty a vlhkost přesně vyhovují a výborně tam roste. Blíží se zima a zrovna jsem přendaval z balkonu mátu a meduňku do vnitřních truhlíků, aby bylo z čeho v zimě dělat čaj a napadlo mě, že by se jim v některých teráriích mohlo taky docela dařit. Většina kytek mi v terárkách u phelsum roste díky teplotě, světlu a vlhkosti jak o život, tak proč ne léčivky? Jenže zrovna tyhle dvě jsou hodně aromatický, tak si zas říkám, že by to asi nemusel bejt nejlepší nápad. A tak hážu dotaz :) Co vy na to? Zkoušel to někdo?

:-D Jo, až bude první případ nákazy salmonelou od ještěrů v ČR, tak budem všichni vědět, o koho se jedná :-D

Ono trošku jiná situace je, když něco roste na zahradě a jednou za uherák přes to něco přeleze. Druhá situace, když to je v bedně metr krát metr a zvíře přes to přeleze 100x. Jasný, je to nepravděpodobný, ale nebylo by přece jen lepší pěstovat mátu na okně a nevymýšlet ptákoviny? :-D