Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Smutnice - substrát

Zdravím Vás,

chtěl bych Vás poprosit o radu. V terárku se mi přemnožily smutnice. Vůbec nevím jak s nimi zatočit. Substrát je listovka z buku pro zlatohlávky Pachnod. Proto bych byl moc rád za každou radu.

Předem Vám děkuji :)

kup si trochu mletého krmného vápence a namíchej ho do substrátu. Pachnodám to nevadí, ale smutnice rády kyselý substrát. Když ho zneutralizuješ, už se jim tam nebude tak dařit. Nebo k Pachnodám přihoď pár nymf švábů P.nivea, sežerou smutnicím larvy a vajíčka. Obojí se mi osvědčilo.