Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký je ten pravý

Ahoj chtěl bych nějakého ještěra, a chtěl bych aby to byl tak trochu"mazel" nesmí být plachý prostě akorát mazlík na ruku. A jeste bych byl rád aby to nebyla Agama Vousatá o té už jsem slyšel ale chtěl bych vidět ještě nejaké jiné druhy. Možná mám velké požadavky ale už dlouho si chci pořídit zvířátko ale pořád ne a ne se rozhodnout. Proto vás žádám. Pochlubte se a poraďte mi co si mám koupit.

Budu rád za každý tip nebo název zvířátka. A ze všeho nejvíc budu rád i za přiložené foto

Žádný ještěr není mazlík. Možná se nechá vzít do ruky a nic víc, nemůžeš to brát tak, že když na něj zavoláš tak za tebou poběží, nebo to, že tě bude mít rád. Je to prostě ještěr a ne pes. Jestli si to představuješ tak, že se s tebou bude mazlit a bude k tobě projevovat lásku, tak ne, možná bude klidný z toho, že se tě bude bát a ztuhne :D
A k tvým požadavkům má nejblíž agama vousatá, ale tu nechceš ;)

Já měla úžasnou samici ještěrkovce velkého (Gerrhosaurus major), zvykají si velice rychle. Brala jsem ji i volně na zahradu. Se samcem jsem si to dovolit nemohla, ale jelikož měl regenerát ocasu, měl asi špatné zkušenosti z dřívějška, těžko říct. Oba byli z odchytu.

To teda. Radit něco takovýho na mazlíka... Co kdyby se podobný zajímavý zvířata raději nechala pro lidi, co chtěj chovat a ne "mazlíčkovat"?

Jinak pro zadavatele - ideálně nic plazího - ale když už, tak vousatka - ta to asi snese pořád nejlíp. Ono to věčný tahání ničemu moc radost dělat nebude - jsou další druhy, který se daj ochočit ve smyslu žraní z ruky - třeba tilikvy, ale mazlík z toho nebude.