Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Difenbachia

Aký máte názor na túto rastlinu v teráriu? Aj cez jej jedovatosť som ju videl už v pár tropických teráriach pri gekonoch a tam aj smeruje moja otázka, či možné ju dať do teraria so stromovými gekami bez toho aby som sa obával či sa môže dačo stať. Dôvod je preto že nutne hľadám rastlinu vyšieho vzrastu čo má velké listy a našiel som v kvetinárstve difenbachie ktoré sú ako chýbajuca kocka lega do kompletu + sú za skvelú cenu.

Neměla by vadit - gekoni ji žrát nebudou, takže je to v tomhle jedno. Tuším, že tu byl případ, kdy ji měl někdo u chámíka - ten ji žral - a nic se nestalo - takže možná ani není jedovatá pro ještěry, ale jen pro savce...

Akorát to chce nechat chvíli mimo terárium po přinesení z květinářství - občas to něčím stříkají a to by byl větší problém, než samotná difenbachie.

Druhá otázka je, co se stane, když by ji sežral nějakej ten hmyzák co si zaleze v terárku a pak toho hmyzáka sežere plazík.
Plaz sice tuto rostlinu nesežere, ale jeho krmení by mohlo.

Při výběru květin tento experiment rozhodně neriskuji a držím se osvědčeních 3 druhů - pothos, ficus a sphagnum.