Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Štír italský

Ahoj, přečetla jsem si na skvělých stránkách o chovu evropského druhu dorůstajícího 5 cm-štíra italského.
Můj 1. dotaz zní, zda se tento štír dá vůbec "běžně" sehnat protože jsem nabídku nenašla ani na ifauně.
Dále bych se chtěla zeptat, zda je možnost štíra chovat v plastovém boxu, samozřejmě vhodné velikosti a větráni (fauna box) a zda se musí štírovi přisvicovat a přitápět protože jsem tu nedávno postřehla-doufám, že zprávně, že u evropských druhů to není nutné.

Moc děkuji za Váš čas a odpovědi :-)

Tyhle potvůrky nejlépe nasbíráte na dovolené u moře - Chorvatsko, Itálie, Španělsko, prostě jih Evropy. Sice vám je jen tak někdo přesně neurčí, ale zato je najdete pod každým druhým kamenem. Asi proto se moc neprodávají, každý si je prostě sebere na dovolené pod šutrem. A navíc jsou většinou jsou tak malí, že běžný petkař o ně nemá zájem, takže kdo by je prodával. Délka z literatury 5cm vypadá impozantně, ale většinou jsou to mrňouskové podstatně menší, rozhodně nemůžou konkurovat jiným běžně prodávaným druhům z tropů. Pravda, svítit ani topit jim nemusíte, ale to ani leckterým jiným, větším a "atraktivějším" druhům. Ale zato jim musíte umožnit zimování.

Pod každým druhým kamenen určitě nejsou,kolikrát jsem za celou dovču nenašel ani jednoho,a to nejen já,ale ani lidi,co tam jeli víceméně kvůli nim...Jsou povětšinou na jedné malé lokalitě třeba 100 metrů čtverečných,a pak zas na dalším okrese.Ale tam kde jsou,jsou fakt skoro pod každým šutrem....Ale najít tu lokalitu.....

Dobrý den, moc děkuji za reakci.
Mohl by jste mi tedy doporučit nějakého většího běžněji prodávaného s podobnými podmínkami chovu, nepříliš jedovatého jelikož jsem začátečník a s délkou ± 10 cm?
A ještě k těm faunaboxům-je to vyhovující a nebo je nutné skleněné tera?