Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškození ocásku

Dobrý den,
asi před týdnem jsem si všimla, že našemu leguánovi slezly na konci ocásku šupinky (vypadalo to jako odřené) a včera se mu v tom samém místě ocas ohnul, zkroutil nebo jak to nazvat. Na dotek mu to vadí pouze někdy. Je možné, že to bude zlomenina?
Omlouvám se, ale fotky mi sem vložit nešly. Tak snad půjde alespoň odkaz. :)
sdbc.jpg
o3zp.jpg

PS: nenašla jsem nikde v jiných článcích odpověď ;)

momentálně kvalitnější fotku neudělám, musel bych počkat až by přijel někdo s kvalitnějším telefonem. Ale to vychýlení má tak u posledních 3 cm. Žádnou jinou ještěrku doma nemám, tak jsem se chtěl jen zeptat, když tu bylo to vlákno.

A ještě bych měl jednu otázku. Někde jsem četl, že když má legoš vztyčené ostny,tak je vnitřně spokojený a když je má slehlé atd, tak je nespokojený. Je to pravda, nebo je to čistý nesmysl ?

každý den rosím terko i legoše, nádobu s vodou má také k dispozici, rukolu, polníček...vždy properu vedou a vlhké dávám do misky, kam přidávám nastrouhanou dýni, okurek, mrkev...
Zdroj UV světla jsem dával zhruba v půlce března 2014, píše se tam životnost 6000 hodin, ale nejvyšší čas světlo vyměnit že ?