Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Krajta K. bumblebee dezorientace, malátnost, přetáčení hlavy??

Ahoj,
mám 5 ti měsíční mládě krajty královské bumblebee. Nevím si rady. Žere, vylučuje, pije normálně, nezvrací, není agresivní ani lechtivý na dotek. Leze po větvi, sotva se drží (nemá moc síly, na rozdíl od mé druhé krajty, kt. když vezmu okamžitě se silně chytne), otáčí hlavou, "motá se", hlavu pokládá obráceně, stále padá (zatím bez úrazu).. Když ho vezmu do ruky a nechám ho jezdit po koberci, je klid. Je bumblebee x spider x pastel .. je možné, že je "přešlechtěný"? Protože na nemoc nebo na Eozinofilní inkluzi to nevypadá.. Předem moc děkuju za radu :-)

Téma bylo promazáno od zbytečného OT. Tímto bych zároveň poprosil, aby se podobné vedlejší diskuse raději nerozvíjely, neb to končí vždy stejně. Lépe řečeno, dohadování o (ne)vhodnosti něco chovat nikdy nekončí. Děkuji (Uroboros)

Předmět Autor Datum
Dobrý den, to co popisujete te takzvaný wobbling. Nejedná se o žádnou nemoc, ale o vedlejší efekt, k…
PYTHON 23.11.2013 16:25
PYTHON
Děkuji Vám za odpověď :-) poslední
anulle 23.11.2013 19:28
anulle
Ale teď vážně, tohle za genetický defekt nepovažujete, protože takhle by v přírodě nepřežily.
MArekk 23.11.2013 17:21
MArekk
Jak kdo, já bych tyhle mutace, co způsobují geneticky podmíněné vady vůbec nechovala. Ale jakkoliv s…
Aurifer 23.11.2013 17:25
Aurifer

Dobrý den,
to co popisujete te takzvaný wobbling. Nejedná se o žádnou nemoc, ale o vedlejší efekt, který sebou nese gen Spidera. Proto všechny mutace python regius, ve kterých je zastoupen tento gen má tyto příznaky, např: Bumble bee, Spiner, Butter bee, Albino spider atd.

Zpět do poradny Nahoru