Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Veleštír - určení druhu

Zdravím všechny,

mám jisté zkušenosti s chovem druhu Pandinus imperator. Když jsem byl včera kupovat cvrčky v jednom nejmenovaném zverimexu, všiml jsem si, že mají na prodej veleštíra. Bohužel tam byl ve velmi žalostných podmínkách (ukrutně malé terárium a plesnivá podestýlka), že mi ho bylo líto a nakonec jsem se pro něj vracel, abych mo z těchto podmínek vysvobodil. Na cedulce pod teráriem byl nápis Veleštír císařský, ale popravdě podle vzhledu vypadá spíš jako heterometrus longimanus, nebo heterometrus spinifer. Nemám moc ve zvyku kupovat štíry ve zverimexu a také musím říct, že mě stál víc, než všichni 4 imperátoři co mám doma. Prozatím jsem ho ubytoval v terárku, kam dávám samice s mláďaty. Můžete mi prosím podle fotek napsat, co by to mohlo být za druh, popřípadě, jestli ho mohu dát k ostatním? Děkuji
Změna předmětu, původně: Veleštír (Aurifer)

Lze říci s jistotou, že toto p. imperator opravdu není.
Bude to jak sám píšete nějaký heterometrus. Já bych ho tipnul na H. spinifer, spíš nějaký heterometrus spp. Cenový odhad cca 50 Kč...

Děkuji za odpověď a za cenový odhad. Nad cenou jsem trochu zaplakal (okolo 1000 Kč), ale mám dobrý pocit, že jsem mu pomohl. Některé zverimexy bych opravdu zakázal. Nevědí co prodávají a nedokáží prodávaným zvířatům poskytnout ani ty nejzákladnější podmínky k životu. Chovám také agamy vousaté a přístup zverimexu je takový, že mají několik dospělých kusů v terériu, které nemá ani metr na délku. To už je na ubití. o cenách ani nemluvím.