Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej jedovatých hadů?

Zdravím, chci se zeptat hlavně prodejců jedovatých hadů.
Jaké máte "podmínky" než někomu prodáte jedáka? Našel jsem pár příhod jak prodejci prodávají třeba i nezletilému člověku to mě celkem děsí.... Na druhou stranu jsem četl články kde píší velice zkušení chovatelé s mnohaletou praxí a nemají žádný doklad o tom, že mohou chovat jedovaté hady.

Je to jako se všim, záleží to na individualitě toho prodávajícího. Někteří neprodají každému jelitu které si o ně řekne, jiní holt ano. Ale prodejci občanku po nikom stejně chtít nemohou, ani moc vyzvídat, jaké má dotyčný zkušenosti s chovem. Protože kupující může nakecat, co chce. Pokud se prodávajícímu něco nezdá (a má dostatek svědomí), tak hada může dotyčnému neprodat, ale to je tak celé...

Plánuju, že tak za 2-3 roky bych si pořídil prvního jedáka, ale bojím se toho, že pokud se prodávají jedáci takovýmto způsobem tak se mi to zdá jako otázka času, kdy zdrhne někomu nezletilému-nezkušenému přijede TV nova natočí fascinující reportáž, jak se obchoduje se smrtí. A pak to je jen krůček od kompletního zákazu a budem se moci podívat na jedáky leda tak v zoo, nebo na obrázku :(

sory předem že se navážím, ale jsem prostě kokot a rýpání mám v povaze.

nemám moc rád takový ty blafy o tom za 2-3 roky si pořídím jedáka jestli už víš že ho chceš tak si jej pořid hned a jestli se na to necítíš a máš obavy tak si jej nepořizuj nikdy. Ale nebudu radit.

k tomu že se prodávaj 18+ nebo 18-....když přijde borec pro jedáka tak se na něj kouknu a už vím jestli 18 má nebo ne a hlavně než mu něco prodám tak se s nim na chvíli pobavím vyměním mejly a zjistím jestli má v hlavě nasráno či nikoliv...když má 30 a má tam prázdno tak mu ho taky neprodám protože chci aby moje zvířata dělala radost lidem co o ně maji zájem a budou z nich mít potěchu a když borec nemá 18 a přijde s pokorou a řekne že mu ještě 18 nebylo a ví která tluče a vystupuje rozumně tak mu i toho jedáka prodám a rád poradím věci okolo.

o to že někomu něco zdrhlo se bavit nebudem ještě jsem nezaregistroval případ že by chvateli zdrhl jedák a kousl někoho jinýho než chovatele samotnýho...

at si zakážou co chtějí je mi to u prdele.

když přijde borec pro jedáka tak se na něj kouknu a už vím jestli 18 má nebo ne

Jo? A jak to poznáš, necháš si od něj ukázat občanku? Na to tu nemáš ze zákona nárok... někteří vypadají ve 14 na 18 a naopak. Třeba mě nechtěli ještě před pár lety v Hammu pustit do jedákárny kvůli podezření na nízký věk a to už mi bylo přez 30. A jedáky jsem měla dýl, než byla ta namachrovaná Gertruda, co mě tam nechtěla pustit na světě :-)

mě nechtěli ještě před pár lety v Hammu pustit do jedákárny kvůli podezření na nízký věk a to už mi bylo přez 30

Tak to bych bral jako poklonu ne? ]:)

K dotazu:
jedaky (kdyz se je jeste choval) sem prodaval pouze lidem, ktere jsem si overil pres maily, osobni pokec atd... Obcanku jsem po nikom nechtel (pac to nejde), ale lidi co ode mne brali meli hodne pres 30 (vetsina). Jak pisou kluci - pokad sem mel podezreni, ze to dotycny nezvladne poslal sem ho "jinam" i kdyz byl starsi nez ja...

Ja to mel zatim jednoduchy, vse jsem udal bezezbytku znamym, tak jsem nemusel nic resit. V budoucnu pokud se zadari, budu se snazit tak u nadale, pripadhe Hamm, pac tady to moc smysl nema. Posilat more fotek a vysvetlovat proc nedam slevu na anonymni emaily me nebere a nehodlam se tim vubec zabyvat, neni totiz proc.

Jinak je to na svedomi kazdeho prodejce jedaku, nikdo jinej to za nej neudela. Takze pokud se me nekdo zepta ocividne hloupe, neprodam mu nic. Napr. kde bych sehna zmiji,,nikde to nemuzu najit.. :-D

A jak to poznáš, necháš si od něj ukázat občanku?

třeba se jej zeptám co dělá, studuje pracuje...jestli to chce nějak zabalit na cestu jestli je autem...atd sled nějakých normálních otázek a ani mu nepřijde že se vyptávám na věk když jsem na pochybách...nejsem borůvka abych chtěl občanku :-D

Třeba mě nechtěli ještě před pár lety v Hammu pustit do jedákárny kvůli podezření na nízký věk

se divíš když vypadáš jak bys šla z družiny :-D:-D ne neber to osobně dělám si prdel :-D

Zdravím Bergi,
to že plánuju pořídit jedáky až za nějakej ten rok, je díky tomu, že chovám zatím jen druhým rokem hady(nejedovaté) a velké ještěry. Je mi 19 let, zatím žiji u rodiny. Mám jen jeden malinký pokoj kde si můžu můj koníček realizovat a i přes to se moje rodina na mě dívá jako na blázna. Pokud bych si domů přitáhl něco jedovatého tak nevím jakou bych sklidil pozornost. Každopádně jsem ted doufám poslední rok na škole a potom hurá na osamostatnění/odstěhování. Počítám že rok, nebo i víc poté budu mít moře práce a povinností, tak nebude moc čas a hlavně nebudou finance. Jakmile se to trochu uklidní budu mít vybavení bytu, stálou práci atd... potom bych se chtěl pustit právě do těch jedáků, protože je od začátku obdivuji, je to takový můj tajný sen :)

Za mě můžu říct jen to, že za tu poměrně krátkou dobu co jedáky chovám, jsem se setkal s poměrně hojným počtem chovatelů těchto úchvatných zvířat. Všem bylo minimálně přes třicet. Tito lidé na mě působili vždy velice dobrým dojmem a nebyli to žádní jarynové. Navštívil jsem je, pokec a kafčo, ukázali mi svoje zvířata. Poté jsem si i něco odvezl. Můj názor je ten, že pokud existují nějací bezmozci, kteří prodají cokoliv komukoliv, tak to rozhodně nejsou lidé kteří by se alespoň z části ztotožňovali s chovateli které jsem měl tu čest já potkat a navštívit.

přes to se moje rodina na mě dívá jako na blázna. Pokud bych si domů přitáhl něco jedovatého tak nevím jakou bych sklidil pozornost.

myslím že povíc nás tady spí/spávalo s kobrama či mambama v místnosti :-D

Každopádně jsem ted doufám poslední rok na škole a potom hurá na osamostatnění/odstěhování. Počítám že rok, nebo i víc poté budu mít moře práce a povinností, tak nebude moc čas a hlavně nebudou finance. Jakmile se to trochu uklidní budu mít vybavení bytu, stálou práci atd...

tady má ještě někdo iluze :-D:-D

holku, dům, bezva práci, rodinu, mercedes A třidu k tomu a životní pojištění u generali... :-D:-D

myslím že povíc nás tady spí/spávalo s kobrama či mambama v místnosti :-D

Nojo, můj pokoj kde přespávám je taky pěkně uspořádán, postel a terária, poslední skřín na věci jsem před 14 dny vyhodil protože zavazela ted mám věci v komínku vedle postele a taky dobrý :D

To že bych měl tak vysoké iluze bych ani neřek já jsem skromnej :D Ani mi nic jiného nezbyde s mojím vzděláním :) Pokud teda nenajdu nějakej ten milion v krabici od vína :-)