Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gekončík noční - zvracení

Můžete mi prosím poradit?
V týdnu jsem se už 4x setkal s tím, že mi zvířata (1 samec a 3 samice - každý 1x) vyvrhla potravu (cvrčky). Netuším, jak to mohu řešit, nebo co proti tomu dělat. Snad jen, že šlo o dospělé cvrčky a tedy mohli být pro mé půlroční ještěry velcí. Musím uznat, že poslední dobou si hodovali bohatě a svlékali se i co 14 dní. Kolik cvrčků by měl průměrně sníst mladý gekončík za týden? Ještě dodám, že trus mají normální, terárium rosím každý večer a vytápím ho topným kamenem a kabelem na 26-28°C ve dne a 20-22°C v noci. V misce mají vitaminový přípravek Nutri Mix Rep Calci Plus, který v případě potřeby olizují (moc často to není), rovněž s ním posypávám cvrčky.
Předem velmi děkuji za rady.
Verlaine

Cus,mne sa to stalo zatial len 1x,samec mi vyvratil dva cvrcky,potom sa to uz nestalo.Pokial im chuti a maju normalny trus,tak by som to neriesil,mozno im len "nesadli".Nedaval si cvrckom nieco nezvykle (inu zeleninu a pod.) alebo si ich nekupoval od niekoho ineho ako bezne?Polrocne gekonciky krmim zhruba kazdy druhy den,jeden az dva svaby B.dubia do 3cm.Skus trosku ubrat a krm menej,uvidis ci sa to bude opakovat ;-)

Děkuju za rady. Pravda, krmil jsem cvrčky od jiného dodavatele. Nyní tyto cvrčky používám stále, plus ještě mouční červi a 1/4 cvrčci od dodavatele původního. A, ďábludík, už se žádný problém nevyskytl. Krmím méně, ale stravu mají víc pestrou. Ještě jednou dík za rady.