Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zanedbaný hroznýš- co s ním?

Dobry den,
vcera jsem dostal do pece Hroznyse o velikosti zhruba 2 metry a stari 3-4 roky.
Na tele ma docela dost fleku az jizev a zajimalo by me od ceho a zda se to da nejak vylecit
nebo cim to muze byt.
Take bych potreboval pomoct ohledne teraria...jsem v tomto ohledu uplny novacek ale i me
oko lajka vidi ze s hadem neni neco v poradku :(
Rad bych mu pomohl.
Terarium je obycejne bez zdroje tepla z vrchu (zarovky) a je tam jen topny kamen ktery neni
dostatecne velky a podle me i teply na to aby byl schopen vychrat terarium na pozadovanou teplotu.
Vcera jsem dal teplomer do studenjsi casti teraria a ma tam kolem 22stupnu a telotu u kamenu nyni testuji,
ale nemyslim si ze je dostatecna do tech 35.
Celkove mi had prijde takovej poblblej,kdyz lezi tak kolikrat ma vykroucenou hlavku uplne na druhou stranu,
je to normalni?
Mockrat dekuji za jakoukoliv radu nebo pomoc!!!!
Změna předmětu, původně: Prosim o pomoc! (Aurifer)

Má toho dost, zašel bych s tím za veterinářem co má zkušenosti s plazi. Vypadá to jak plísen celkem slušně rozjetá, kdo ví. Snad poradí zkušení. Ted bych vyházel ten podklad co tam má a dal ho na noviny/ubrousky ten lignocel stejne není uplně super substrát.

ten původní majitel by zasloužil nakopat zadek zepředu...chudák had. Tohle terárko pro začátek vybav nějakou odsedávkou, třeba jen převrácenou pevnější krabicí, ať nemusí ležet jen na dně. Lignocel vyhoď a dej místo něj noviny (až se had uzdraví, tak klidně hobliny) a nějakou větší mísu na vodu, aby si do ní had mohl vlézt. Ten topný kámen vyhoď a dej tam místo něj bodovou žárovku, ale tak, aby se o ni had nemohl spálit. A pak s nim zajdi k veterináři, co rozumí plazům, ať udělá seškrab a kultivaci z těch lézí, podle fotky se nedá určit co přesně to je. A podle výsledků potom léčit. A pak hadovi sežeň nějaké lepší terárium, tohle je na něj celkově nevhodné.