Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svlékání gekončíka

Ahojte, potřebuju poradit. Mám gekončíka a je ještě mladá. Kropím, krmím + vitamíny pravidelně, ale dneska jsem si všimla že ocas zbělá jako poslední a to same s hlavinkou. Jinak nožky a bříško v pohodě. Už se jí to roztrhlo na krku tak jestli se jí nemůže něco stát? :-(
[mod]Změna předmětu, původně: :-( (cejna)[/mod]

Omlouvám se, že se sem nacpu, ale nechci zakládat nové vlákno. Chci se zeptat, jak je to s krmením gekončíků myšími holátky. Zda se to musí, nemusí, popřípadě kdy a jak často. Na netu píší pokaždé něco jiného, že jen březí samičky, že všechny kvůli vápníku, tak nevím. Děkuji za veškeré rady.

Vlastně ani ne, kostičky mají hodně vápníku a jiných minerálů, dále bílkoviny a docela dost tuků.

Vhodná jsou fakt jen pro ty březí samice a taky například pro podvyživené jedince (pozná se snadno, hubený ocas), kteří tak můžou rychle nabrat tukové zásoby (hmyzáci moc tuku neobsahují). Jinak je to zbytečné.

kostičky mají hodně vápníku a jiných minerálů, dále bílkoviny a docela dost tuků.

Ono u těch holat to ani není tak o té kostře, ta v tomto věku je ještě převážně chrupavčitá a moc minerálů neobsahuje. Tam je podstatné hlavně to mateřské mléko, pokud je hole napité. Pokud to je hole, které už je 2.den bez mámy, tak už je prakticky bezcenné.

Jinak to je jak už tu bylo psáno, holata se občas dají dát zvířatům, kterým je potřeba nějakým způsobem "přilepšit". Ale dávat jim je jen tak je spíše nevhodné, protože savčí bílkovina těmhle plazíkům, co obratlovce běžně nežerou navíc dost zatěžuje ledviny.