Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samice hroznýše nežere

ahojte prosim o radu,.,moje samice hrozna mi nechce žrát naposledy mela pred 2 mesici a ted když ji hodim potkana,morče tak nic nebere čim to muže být?teplota pod lampou je 31 a okoli 25 stupnu,.,pred par dnama sem sni dal samce a snažily se jen nevim co v noci jestli se pařily,.,ted leži celou dobu pod lampou,.,ja ju mam doma cca 3 mesice vzal sem ju od kluka ktery ju nechtel a nebyla v uplne kondici,.,2 dny ji nesvitil protoze mu praskla žarovna ale k tomuto to sem se radsi nevyjadřoval protoze bych chytil rapla,.,má odřene zada aspon co sem tu vyčetl na poradne,.,děkuji moc za rady,.,chci ji zachranit a nechci aby umřela,.,u neho pry žrala normalne,.,mám ji ve velkem terárku skleněnem,.,.,
[mod]Změna předmětu, původně: ptám se prosím znova,., (cejna)[/mod]

Hoďte sem její fotky. Jestli nevypadá nezdravě, nepozorujete úbytek váhy tak by to nemělo vadit. Důvod může být, že se chce zimovat, je napářená, je vystreslá z novýho prostředí, má málo světla nebo je vážně nemocná. Víc se pozná z fotek, ale jestli vypadá zdravě a není pohublá tak bych zatím nevyšiloval. Moje holka cenchrie nevzala od září taky nic...

tady je ta fotka nevim jestli je kvalitni ale snad postačí,.,jak sem psal,.,hada sem vzal od kluka co na neho sral,.,ten pruh co ma na sobe nevim jestli je od lampy mela to na sobe co sem ju bral,ale mel kamenite terárko nebo jestli je to odříte,.,nema to vlhke a kazdym svlekem se to lepší.,.dal sem kni samce a on se snazil parit nevim ale co bylo v noci,.,ted leží jen po lampou ale nežere,.,hnilobu tlamy nema,pije,nijak nehubne,.,ale je to 2 mesice co nezrala.pridam i foto terárka,.,dekuji za rady,.,

Určitě to chce mnohem větší bazének, měl by být tak aby se do něj vlezla celá, ale hroznýši mi někdy nechcou žrát taky a dva měsíce není až takový malér, několikrát se mi to stalo a všichni pak dostali rozum (na nějakou dobu) nevím jak ostatní, ale mám pocit že je to u nich tak, že by jednou sežrali snad i plyšovou hračku a pak nechou nic.

Jak jsem řekl, prostě mají taková období, někdy nevezme nic, jednou dokonce tři měsíce a pak zase nějakou dobu normálně baští. Pokud na ní nezačne vyset kůže, tak není proč se strachovat. Kdyby se to na ní začalo projevovat i vizuálně, pak by to bylo třeba řešit, ale toho co popisujete bych se zatím nebál.

myslim že to neni debata jestli je to pekne nebo ne ale duvod je napsany na začátku

no to bych tak netvrdil. Vizuelně to není terárium, ale akvárium, takže jesti to blbě větrá a had trpí třeba na mykozu (dost mykoz se svaluje na odřeniny, přitom se jedná o chov ve vlhkých, nevětraných nádržích s nečištěnou prochcanou podestýlkou na níž had setrvává i týdny), pak mu to rozhodně nepřispívá. Osobně taky nechápu proč se snažíte za prvé připouštět zvíře, které jednak vůbec neznáte stran zdraví, za druhé tím ohrozíte nějakého samce, kterého máte doma déle a který může při téhle prapodivné karanténě něco chytit a za třetí co si slibujete od napáření samice ve špatném stavu?? Osobně bych tedy připomínku toho, že to vypadá hnusně bral spíše jako poznámku, že se nejedná zrovna o vyhovující podmínky.

Vyměň to absolutně nevyhovující akvárium za terárium adekvátní velikosti s dobrým větráním, teplotním gradientem a vyhovujícím úkrytem a možná se budeš divit jak se rozežere. Pokud toho nejsi schopen věnuj hada někomu schopnějšímu.