Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felsuma madagaskarská /P. m. grandis/ - udržení noční teploty

Zdravím, mám takový dotaz ohledně teploty. Noční pokles činí kolem 18c .Chtěl jsem se zeptat jestli je pro felsumy m.g ,vhodný na udržení noční teploty topný kabel, popř topná deska připojená na termostat, a zpusob instalace. ? Jelikož máme dřevoplyn kamna občas se stane že nejsme doma vic než dva dny a teplota v zimním období hodně klesne. I kvuli tomu se ptám jestli je přídavné topení v teráriu vhodné? předem děkuji za odpověd
Změna předmětu, původně: Felsuma Madagaskarská Grandis (Aurifer) (krokodýl)

18° přežijou. Nižších teplot bych se asi vyvaroval, hlavně dlouhodobě by jim to asi moc nesvědčilo. Odpověděl jste si v podstatě sám. Použil bych topnou folii nalepenou na jednu ze stěn terária (třeba zadní) a zapojenou přes termostat nastavenej na nějakejch 20° s čidlem v teráriu. Nejspíš by bylo nejrozumější zkusit jak moc teplota klesne v místnosti v zimě při dvoudenním netopení. Aby to ta folie vůbec měla šanci vytopit...

spis si kup kabel treba tenhle http://www.exo-eko.cz/Topne-kabely-do-terarii/Kabe l-topny ten je i do vlhkych terarek.omotej ho kolem nejake te umele rostliny a bude to ok,lepsi nez nejaky ten strom nebo co si to tam daval ;-)
a ohledne toho vodopadu,sice dekorace hezka ale co se tyce udrzby absolutne nevhodna vec :) plus to ze vydaval vybrace a hucel. mel jsem ho u felsum taky chvili,ale dal jsem ho za chvili pryc.ale samozrejme je to na tobe ;-)

sice mimo dotaz ,ale mat take poklesi, idem do inyh druhov...to v panelaku nemame...ale maval som v dome podobny problem,riesil som to oblozenim,zateplenim terarok polystyrenom a kable,podlozky.hlavne pri nocnyh tepl.,ked sa nesvietilo,teplotu a vataz podla velkosti tera.pri felzumah 15 w bude ale urcite malo.