Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kasina skvrnitá- osvětlení

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je nutné mít v teráriu pro kasinu nějakou zářivku nebo žárovku.Bylo by možné ji chovat pod oknem, aniž by jí to nějak škodilo?Živiny bych popřípadě doplnil vitamíny.

Kassina je žába, ne rostlina...sorry ale z toho tvého popisu to vyznívá, jako kdybys ji chtěl pěstovat na okně v truhlíku. Co se týče osvětlení, tak tam je podstatnější teplota- pokud máte teplý byt a měla by v ubikaci okolo těch 25-26°C, tak žádný výhřev nepotřebuje. Ale dosvítit terárko aspoň podlinkou je dobré kvůli vymezení fotoperiody, obzvlášť teďka v zimě. naopak v létě by v terárku u okna byl opačný problém, mohlo by se přehřívat.