Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlhkost v teráriu

Ahojky všem ....pořídila jsem dceři (13let)gegončíka nočního ,po dlouhém studování všeho o této krásné potvůrce a zhotovení toho správného domečku ,jsem odjela na terra trhy do Prahy a toho prcka koupila a narazila jsem na problém ,všude na netu i v knize ,kterou jsem koupila není udaná hodnota vlhkosti kterou mám mít v teráriu ,koupila jsem i vlhkoměr (je tam hodnota 80)a je mi na prd ,když nevím jak má být vlhko .Všude je udaná teplota ,kterou se nám vede dodržovat,gegon žere a šmejdí po terárku ,ale nevím aby tam neměl moc vlhko ,bojím se plísně atd....Dík za vaše odpovědi .....doufám ,že mě zase někdo sprdne ,že jsem si to nezjistila na těch tera trhách ...to už vím také :-((((

To tam máme ,písečný podklad ,v rohu bazének a v druhém rohu lignocel a ten je vlhký ,úkryty má dva, pak kameny a klacek po kterém leze a kůru atd,hodně jsme se nechali inspirovat fotkama a hlavně radama chovatelů z netu a taky z knižní publikace .Jen jsem se bála ,aby mu neuškodilo moc velké vlhko.Děkuji za odpověď:-)

když je to terárium dostatečně větrané a zvířeti poskytnete 1 vlhký kout nabo vlhčený úkryt, tak vlhkost v teráriu vůbec nemusíte řešit. A nekupujte ty terarijní vlhkoměry, ty jsou spíše na dezorientaci začátečníků ohledně skutečné vlhkostí v teráriu, protože si ukazují co zrovna chtějí.