Předmět Autor Datum
ptám se protože mě tento obr zarazil
Mošta3 12.12.2013 21:48
Mošta3
Víš co.Ona se dá vyfotit felzuma i s cvrčkem na hlavě.Jestli mi rozumíš.Ale mezi náma zkus a uvidíš,…
hadilov 12.12.2013 22:09
hadilov
takhle, ono s nějakým druhem co má stejné nároky a nehodil by se felsumě do huby (a ani na opak) v p…
Aurifer 12.12.2013 21:57
Aurifer
a jaký druh žabky by se k ní tak hodil ?? :)
Mošta3 12.12.2013 22:06
Mošta3
Mám zkušenost,že felzuma zkusí vždy.
hadilov 12.12.2013 22:11
hadilov
Rosnička karolínská,ta mi vydržela ve společném teráriu rok,ale pak jsem jí prodal.
hadilov 12.12.2013 22:15
hadilov
a nebo ta, ta se dá sehnat i z odchovu, ikdyž pochází z jiné části planety. Sehnat by se dala i odch…
Aurifer 12.12.2013 22:28
Aurifer
tak šel by třeba nějaký větší druh rodu Leptopelis nebo Boophis, případně nějaké Litorie (k dospělé…
Aurifer 12.12.2013 22:24
Aurifer
Já chovám 2 f. madagaskarsky s parosnickou indickou.
NMartin 15.12.2013 13:04
NMartin
Vždy mi trochu vadí kombinace noční a denní zvířata v jednom ter. , tedy v případě těch rosniček. U…
tom_czech 15.12.2013 16:16
tom_czech
Denní a noční je naopak ta jedna z lepších kombinací.
hadilov 15.12.2013 16:26
hadilov
Každý má svůj názor, mě to jako dobrej nápad nepřijde a tvrzení že v přírodě , se ta phelsuma taky p…
tom_czech 21.12.2013 16:37
tom_czech
Nevím o co jde.Ano mám velké terária,ano denní zvířata jsou přes noc zalezlá stejně jako noční přes…
hadilov 21.12.2013 16:49
hadilov
Nechtěl jsem se vás dotknout, možná by se chtělo příště více rozepsat. Reagoval jsem nejen na váš př…
tom_czech 21.12.2013 17:29
tom_czech
Ok.:-) poslední
hadilov 21.12.2013 18:10
hadilov
Dospělá Phrynohyaska dospělou felsumu neouchutná, ikdyž to jsou "hovada nenažraná", hlavně samice. A…
Aurifer 15.12.2013 16:57
Aurifer
Souhlas, konbinace denní a noční živočich by byla určitě nej. Zkusim napsat svůj poznatek ze společn…
Réza 15.12.2013 19:28
Réza

takhle, ono s nějakým druhem co má stejné nároky a nehodil by se felsumě do huby (a ani na opak) v přiměřeně velké a zařízené ubikaci by kombinace možná byla. U té pralesničky bych se toho ale trochu obávala, minimálně z toho hlediska, že by ji felsuma mohla ze začátku zkusit ochutnat a tím zranit.

a nebo ta, ta se dá sehnat i z odchovu, ikdyž pochází z jiné části planety. Sehnat by se dala i odchovová Phrynohyas rephinistrix (taky jiná část zeměkoule) nebo Litoria infrafrenata (totéž). Ale odchovové by se asi daly sehnat jen mladé žabky a tam by platilo stejné riziko, jako u těch dendrobátek..

tak šel by třeba nějaký větší druh rodu Leptopelis nebo Boophis, případně nějaké Litorie (k dospělé felsumě). Ona felsuma by asi zkusila "ochutnat", jak už psal hadilov, ale u takhle velkých žab by to nemělo tak devastační účinky jako u těch titěrných pralesniček a po prvním pokusu by to víckrát nezkusila. ale potíž by asi nastala v tom, že tyhle žáby asi neseženeš z odchovu a kombinovat odchytovou žábu s odchovovou felsumou by mohl být průser z hlediska přenosu parazitů.

Každý má svůj názor, mě to jako dobrej nápad nepřijde a tvrzení že v přírodě , se ta phelsuma taky potká s rosničkou je sice pravda, ale asi ne tak že jí leze každou noc po hlavě , ale jak už bylo napsáno v dostatečně velkém teráriu to jde, případně zvířata která si na noc, nebo den někam zalezou. K těm phrynohyasům, to jsou pěkný potvory a s pravidlem že se jim to musí vejít do huby , bych moc nepočítal, vychytaly přes noc celé hejno rájovců a to byly dosp. ryby kolem 10 cm, nafotit jsem to tedy nestihl, ale tohle taky o nich dost vypovídá.

Dospělá Phrynohyaska dospělou felsumu neouchutná, ikdyž to jsou "hovada nenažraná", hlavně samice. A co se týče denních a nočních zvířat, tak jak už psal hadilov, je to ta lepší kombinace. Protože zvířata si tak nevadí a i se tím eliminuje to riziko, že by se chtěla vzájemně ochutnávat. To, že by noční zvířata rušila ty dnenní spící není zas tak horké, ona jsou zvyklá z přírody, že v noci jiní živočichové aktivují a obvykle se vzájemně naprosto ignorují. Já mám hodně nočních žab nebo gekonů v terárcích s denními ještěry a funguje to uplně v pohodě řadu let a to i u druhů, kde by třeba velké agamy denní zvíře stejné velikosti zkoušely sežrat..takhle se v podstatě ani nepotkají. Jinak já mám tyhle kombinace tak hlavně proto, že noční zvířata v noci vychytají vylezlý krmný hmyz, který unikl těm denním.

Souhlas, konbinace denní a noční živočich by byla určitě nej. Zkusim napsat svůj poznatek ze společného chovu Dendrobates azureus a Anolis allisoni: Ze začátku jsem měla samozřejmě obavy, aby anolisové nezkoušeli, jak už je psáno výše, žáby ochutnávat. Musím říct, že jejich výstražné zbravení ale zjevně funguje a ač u anolisů, kteří už byli v teráriu zabydlení, vzbudily nemalý zájem, žádné ojídání se nekonalo. Težko říct, jak by to dopadlo u jiných, "nebarevných" druhů. Anolisové jsou také narozdíl od felzum docela drobní, pralesnička je pro ně jakožto kořist nad jejich síly. Další věc je prostor. Nedělám si iluze, že kdybych tyhle dva druhy nacpala do malého prostoru, že by se navzájem nestresovali, případně nenapadali. Takže jako podmínku pro chov dvou druhů zvířat vidím dostatečný, hodně velkorysý prostor, aby se "terirorium" jednoho pokud možno nepřekrývalo s prostorem druhého (v našem případě jsou žáby převážně v nižší části terárka, anolisové naopak neopouštějí horní část). Taky se naučili aktivovat v jinou denní dobu, takže se v teráriu prakticky nepotkají. Anolisové vylézají hlavně pozdě odpoledne a navečer - jsou zvyklí v tu dobu dostávat krmení...a žáby vylézají ráno hned po narosení. Jejich soužití je zkrátka naprosto bez problému, ale mají dost velký prostor, což vidím jako podmínku...

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru