Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský, neprijíma potravu

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu, ohľadom môjho chameleóna, ktorý prestal žrať približne pred mesiacom. Momentálne mu dávam Glukopur a aj vitamíny vo vode. Je starý 9 mesiacov, jeho strava pozostávala prevažne z cvrčkov a v lete aj z lúčnych koníkov obalovaných vo vitamínoch. Terárium má rozmery 70x40x40cm vnútri má 13W UVB žiarovku a na výhrev je bodová žiarovka 50W (mal tam 20W ale menila som mu ju kvôli teplote, lebo v lete bol zvyknutý na teplejšie 28° ovzdušie) teplotu má momentálne cca 25° mimo výhrevného miesta. Pred mesiacom sme mu menili terárium, lignocel, vetvy a pod. a odvtedy nežere, cvrčkovia ho vôbec nezaujímajú a keď ho dám pred neho v pinzete odíde alebo sičí. Vodu mu dávam pravidelne každý deň pipetou, takže dehydrovaný neni. Posledné dva dni sme už prešli na umelé kŕmenie (včera sme mu dali 2 cvrčkov a dnes 3). Za každú radu a pomoc budem veľmi vďačná.
[mod]Změna předmětu, původně: Chameleon Jemenský, neprijíma potravu (cejna)[/mod]

Lignocel jako podklad bych tam nedával. Raději rašelinu bez hnojiv smíchanou 1:1 s pískem do dětských hřišť. A to že nežere, může být také způsobené stresem ze změny prostředí (změna terária). Tu vodu každej den si taky myslím nebude nejlepší nápad. Aby jste ho zase neutopila... Byla by fotka terária a chameleona?

To si právě myslí více lidí a chameleonovy spíš pomůžou do hrobu tím, že ho utopí. S tou vodou určitě opatrně! Terárko je už i trochu malé pro takhle velkého chameleona. A taky se mi moc nelíbí to větrání. Nikde jsem neviděl spodní otvor větrání a ten vrchní na stropě taky neni úplně největší. Je to polovina stropu? Jinak cham vypadá v celku v kondici. Tak bych ho nechal hlavně v klidu.

Máte na mysli tenhle ReptoCal?

Minerální doplněk stravy pro želvy. Doplňkové krmivo pro želvy.

Krmný návod: nasypte trochu Repto Calu na suché nebo živé krmivo.
Složení: minerální látky, kvasnice, zelenina.
Jakostní znaky: vápník 270 g / kg, fosfor 60 g / kg, sodík 3 g / kg, vitamín A 219900 m.j./ kg, vitamín D3 13700 m.j./ kg, vitamín E (alfatokoferol) 730 mg / kg.

Raději mu dejte čistý vápník kombinovaný s vitamíny (například roboran se hodně používá).
A to světlo opravdu není nic moc. Vám to možná příjde, jako že je ho dostatek, ale chameleon může mít jiný názor... ;-)

Jen takova technicka - co je ta sitovka na tom kvetinaci?:-D

Pridelala bych vetrani dole,terarko bych dosvetlila linearni zarivkou,vyhodila bych lignocel,prestavala bych do nej prat vodu s i bez "vylepsovaku",koupila bych cistej vapnich,chameleonovi bych dala tejden hladovku,aby na crcka ani nevidel,a pak bych to nechala na nem.