Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončik nočný - bitka

Ahojte mám taký problém dnes som si všimol, keď som išiel kŕmiť gekončikov a keď vybehli z úkrytov tak do seba normálne skočili. Jedna chytila druhej nohu keď som ich rozdelil tak jedna odišla a tá druha akoby jej to išla vrátiť tak išla za nou a zase sa tam hašterili, myslíte že to može byť kôli tomu že je to ich pud že si obraňujú svoju potravu ? alebo sú hladné alebo čo , sú to dve samičky. Koľko im dávate cvrčkov denne ? Sú ešte mladé majú len 20g dávam im jedného cvrčka denne. A niekedy keď chcú tak im dávam aj presnidávku a cvrčkov obaľujem vo vitamínoch. Ďakujem za odpoveď

Jeden cvrček denně, to se nedivím, že se rvou - mají hlad.
Mladým gekončíkům bych dávala denně ad libitum (kolik se do nich vejde), později, až dospějí, krmit 2-3x týdně podle potřeby (cca 5 ks hmyzáků, ale záleží na kondici ještěrů, velikosti hmyzu atd...).
Nevím, zda je přesnídávka vhodná, spíš bych malé (vyrozuměla jsem z příspěvku správně, že je ten podávaný cvrček velký?) cvrčky střídala malými šváby, sarančaty, vzácněji moučným červem, v létě smýkaným hmyzem zvenčí...

Pokud budou bitky pokračovat, rozdělila bych je.

Pán Dexter,
zkúste ich nakrmiť. Lebo aj taký malý gekončík može byť hladný.
Co kdybyste přestal šetřit a dal jim pořádně nažrat?
A nejen o vánocích.
Jeden cvrček denně? To je žert? Mohl byste prosím vložit fotku těch svých zvířátek, případně i s komentářem, jak dlouho je už takhle vykrmujete a jakých přírůstků jste na té své dietě dosáhl?