Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Králíček a záchod

Dobrý den,
mám králíčka teddyho pár dnů, je jí 6 týdnů a chovatelka říkala, že je zvyklá jako záchůdek kočkolit a piliny, do záchůdku jsem jí to dala, ale ona v tom i spí a tráví tam většinu dne, v noci to celé rozhrabe a ráno je deka shrnutá v jednom rohu a všude po kleci jsou bobky a kočkolit, včetně na misce s jídlem. Ráno má kolem zadečku chuchvalce slepených bobků a kočkolitu. Nevím jak jí mám naučit, že je to záchod a ne místo na spaní a odpočívání. Už si celkem zvykla a chodí tam občas udělat potřebu, ale nerada bych, aby záchod měla zároveň i jako místo, kam jde spát a odpočívat. Prosím poraďtě, děkuju

Co jsem se dočetla a pár lidí mi to i poradilo je přenášet bobky do záchodku, ale jaký účinek to má, netuším. Naší králici jsem to nevysvětlila, na velkou chodí do jesliček, na malou vedle záchodku a v záchodku taky spí, ale zas kočkolit nerozhrabává a sem tam záchod využije i jinak než jako pelíšek :-D Ale když byla mladší, bylo jí jedno, kde zrovna je, teď má půl roku a chodí do koutků.

takže se chová jako normální mládě králíka. NIc ji učit nemusíš, ona pravděpodobně časem začne chodit sama na 1 místo, které si sama zvolí. Většinou když se jí tam dá záchodek, tak pak chodí do toho záchodku, ale že neudělá bobek jinde nebo nebude vyhrabávat kočkolit se zaručit nedá, to občas udělají i hodně čistotní králíci.

Ale teď když to je čerstvě odstavené mládě, tak po ní čistotnost moc chtít nemůžeš, dej jí čas..

To já jsem kdysi měl podobný problém s kaloni egyptskými.(Rousettus aegyptiacus) Oni když chtějí vykonat velkou potřebu tak se otočí a zavěsí se za přední končetiny a udělají potřebu.Problém ovšem je když mají vykonat malou potřebu,to se neotáčí a moč jim stéká po kožíšku.Vůbec se pak s nimi nejde tulinkat!Navíc samci si neustále olizují obrovské genitálie.Nenaučil jsem je nic.