Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mladučký leguán, nechce žrať

Dobrá deň. Kúpila som si 16.12.2013 leguána, no od vtedy som nejako nespozorovala, či niečo žral a pravdepodobne nie, lebo viem, že keď sú v strese tak nežerú. No neviem, či už nie je dosť dlho bez stravy.Neviem ako zistiť, či do jedla aspoň rýpol.Kým som ho kúpila určite žral. Dávala som mu to, čo pôvodný majiteľ, no vôbec neviem, či si z toho niečo zožral.Ako zisím či žral? Koľko mám čakať kým začne žrať? Inak je čúlý, rád prelieza kade tade, pozoruje okolie, podmienky má dobré, prebrala som to s pôvodným majiteľom.Prosím Vás o radu. Ďakujem.

Bývalý majiteľ nie je žiadna záruka dobrých podmienok.Popis aktuálnych podmienok a foto terka.Strava - nevhodná.Treba kŕmiť listovou zeleninou,aspoň zo začiatku.Rukola,polníček,čínska kapusta,mrkvová vňať,listy čínskej ruže-ibišteku-tie u mňa vždy zabrali pri rozkrmovaní.Nechať v kĺude.Strava všetko na drobno posekaná.Pozri si tu aj maxi tému o leguánoch...
Terko osvetlené a vyhrievané 10-12 hod. + aspoň 6 hod. kvalitné UVB.Musí si zvyknúť na nové prostredie.

Nemám teraz foto, ale viem, že terarko by mohlo byť aj lepšie zariadené, no nechcem mu tam dávať nové veci nech ho ešte viac nestresujem. Terárko má výšku 70cm, šírku 80 cm a hĺbku 50 cm, Má výhrevnú žiarovku, permanentne cca 25-29 stupňov mimo žiarovky, pod žiarovkou 30-36 stupňov. Vlhkosť 50% - 65% v noci stúpa vlhkosť cca na 78% a klesá teplota medzi 24,5stupna – 22,5stupna,vodnú nádržku má, ale len na odparovanie – nemá dostatočnú teplotu vody. Ukryt má na vetve v rohu terárka prekryté rastlinou umelou.No mám ho umiestnené v rohu ale na zemi, malo by isť asi na podstavec, či ešte nemusí? Tam kde ho mám, nito nechodí,iba cielene k terárku, takže pohyb je okolo neho minimálny. Len sa obávam toho nízkeho umiestnenia aby aj to nebolo chybou.Zhora sa k nemu nikdy nechodí a ani k tomu nie je prísup, vždy ke´d k nemu idem tak som na úrovnu terária nie výššie.

No on je ešte malinký, tak to terarko mu zatiaľ určite stačí, a živé rastliny nemôžem dať, lebo jednak nevydržia a potom v tom prostredí, ktoré tam je (vlhko a teplo)sa množia baktérie a plesne tak tomu chcem oredchádzať. Ale dobrá správa pre všetkých, ktorý čítajú túto tému a poradili. Práve mi telefonovali z domu, že leguán zbaštil plnú misku, čo mal nachystanú. Takže je to na dobrej ceste.