Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rašelina

Po úvaze jsem usoudila, že tedy lignocel vyhodím a dám rašelinu a písek-ten mám už propranej a propečenej v troubě, jakou rašelinu doporučujete a jak poznám, že není nijak chemicky upravená? A zda je rašelina pro guttky vhodná i pro mauruse? Můžu přihodit i trochu zeminy, máme kvalitní, děda je zahrádkář, ale ta je hnojená každoročně hnojem...to asi vadí že?
Děkuji
Vím že se možná ptám jako idiot a mám jen " obyčejné " hady, ale chci pro ně to nejlepší a až tady jsem se dočetla, že lignocel nejlepší není, mylně jsem si několik let myslela, že ano....

Někde v Obi, Bauhauzu nebo v zahrádkářství si kup pytel nehnojené rašeliny a je to. Ta hnojená hlína je blbost. S tou rašelinou ti určitě děda poradí, nekupuj terarijní rašelinu je to ta samá akorát máš na pytli obrázek hada a ještěra a je několikanásobně dražší.

Terarijní kupovat nebudu, fígl s obrázkama znám :D.Děda právě neví, ale říká, že rašelin je spousta druhů.Koupím nějakou obyč. tady v zahradnictví, ta snad hnojená nebude, do Obi atd...to mám sakra z ruky a z Prahy bych se taky nemusela už autem vrátit, ač řídím skoro 17 let, ale bloudím i v lese...no lese, po jedný straně teče řeka a přejdu do za hodinu, kam chodím 10 let se psama :-)