Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kálí kolem jídla nebo i do misky

čaute, potřebuji radu. Údajně, když na něco kálí, tak se mu něco nelíbí. Na přiložené fotce je vidět jak vypadá terko a kde má dole uprostřed misku a vedle vodu. Občas si uleví vedle misky s jídlem a občas i do ní. Co by mohlo být špatně nebo je to jen puperťák ? :) Je mu cca 6 - 7 měsíců, mám jej měsíc doma.

3127abr.jpg

foto je focená brzy ráno ještě před rozsvícením světel...

Díky za info

všechno... Lano a žebřík pryč, ty stojatý větve pryč, resp. udělat z nich vodorovný nebo maximálně trochu skloněý. Z těch x polic co tam má, by byla idálnější 1-2 velké, ale to už těžko předěláš. Pokud dobře vidím, tak ač na něj svítíš něčím ze tří květináčů (čím???), tak prakticky nemá výhřevné místo, s UV to nebude taky nic dobrého. Výhřev + UV (ideálně kvalitní výbojka) musí mít někde nad větví či policí, aby se mohl "rozpejkat". Misku s jídlem dej dopředu ke skle, aby nad ní nemohl vegetit. Pokud mu chceš udělat opravdu dobře, tak legoši ocení vyhřívanej bazén. Pak si můžeš být jist, že většina ho... skončí v něm :-)

Tak koukam, ze me ceka dost prace :) po Novem roce zabavicka na 2 dny. No a ty svetla. Zleva,zprava jsou 2vyhrevny, ktery jsou regulovaný termostatem . uprostřed je cervene svetlo, který sviti pouze v noci pokud klesne teplota pod 21,5C. Akorat netusim, jak udelam trrba z te prave vetve vodorovnou, ale nejak to vymslim. Diky moc za info

Jak píše Uroboros - prodávají se vhodná svítidla, případně se dělají i kovové ochranné kryty, aby se zvíře nedostalo až k výbojce/žárovce. Navíc, výbojka má určitou nutnou minimální vzdálenost od zvířete (kvůli vyššímu výdeji UVB), takže při správné instalaci se s ní leguán do kontaktu vůbec nedostane.