Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem úhyny laboratorních myší

Ahoj, poraďte mi prosím, už toho mám plné zuby. Mám středně velký chov myší a pořád řeším problémy s nemocemi a úhyny.
Jsou v Tčkách, krmeny granulemi od sehnoutka, vodu mají z městského řádu, hobliny kupuji ty velké lisované balíky pro koně.
Téměř denně najdu v nějaké bedně nějakou uhynulou. S počtem mláďat to také není moc slavné (což může být teď částečně způsobeno tim, že jsou v 15ti °C), ale určitě to není hlavní problém.
Bylo mi porazeno je přeléčit Sulfacoxtem T, ale změna žádná.. před nedávnem jsme si do chovu přitáhli svrab, který byl ale okamžitě úspěšně zaléčen tím co se kape za krk, nemůžu si vzpomenout na název.
Většina úhynů probírá tak, že myši začnou ztrácet na váze, vyleze jim páteř, nahrbí se a jdou do kytek.
Potkani, kteří jsou v regále hned vedle nich jsou v naprostém pořádku, ani jeden úhyn.

máš tam nějakou chcípačku. Pokud chceš vědět přesně co, dej nějakou čerstvou mrtvolku na pitvu. Ale než přeléčovat chov se vyplatí vydesinfikovat ubikace a chov založit znova z nenakažených myší. Ikdyž je otázka, zda pak potkani (kteří nemusí být vůči danému problému tak vnímaví) nebudou fungovat jako rezervoár. Teplota na to vliv nemá, já mám myši aktuálně při 13°C a potíže nemají žádné..

takže faktory prostředí můžu vyloučit? není ještě něco, co jsme přehlédli?
Já už obměňovala, ale asi špatně.. doplňovala jsem vždy uhynulá zvířata... jinak tčka bereme savem při každém mytí. (1x za 14 dní)
Takže půjde celý chov:-( a na mrazák.. skoro všechno mi zimuje..
Jak daleko resp. blízko by museli být potkani, aby mohlo dojít k přenosu? Samozřejmě na ně nepoužívám stejné nástroje/nádoby.