Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zimováni bombina orientalis

Zdravím Vás, mám dotaz na zimováni kunky východní.Tyto žabky jsem si dovezl asi před dvěma měsíci z fauna trhu v ostravě.Asi po týdnu se začal sameček zvukově projevovat a zpozoroval jsem i pokusy o páření.Nicméně v tuto dobu by měly odpočívat zimním spánkem,který bych jim chtěl dopřát.Na druhé straně tím že po zakoupeni žabek a změnou prostředí jsem v nich vyvolal pohlavní aktivitu jim nechci ještě více rozhodit biologické hodiny.Mám snížit teplotu,dobu osvětlení,davky krmení a žáby ještě ted zimovat a nebo je ještě více stimulovat k rozmnožení a zimovat až příšti zimu?

To že se samec snaží o páření neznamená, že je připravená samice, zimování právě stimuluje samičky, aby se v nich začala tvořit vajíčka a zimování žádné jiné přirozené stimulanty nenahradí.

Žabky asi zimované nebudou, to by vám prodávající řekl. Pokud jsou dobře živené, tak bych jim před zimováním dopřál pár dešťovek, potom 14 dní bez jídla (aby se úplně vyprázdnily) a umělého světla. Po 14 dnech snižte teplotu na 15 stupňů a po 2-3 dnech umístěte do temna a chladu okolo 8 stupňů. Tak to dělám já.

já bych je teď vůbec nezimovala, když se jedná o celkem čerstvý import. Ty žáby to mají tak rozhozené, že by jim bylo lepší dopřát čas na srovnání periody, klidně do dalšího roku. JInak ono je celkem běžné, že tyhle méně náročné, snadno se množící druhy reagují na změnu podmínek pářením, včetně té tvorby vajec jako po zimování. A pokud zazimuje zaplněnou samičku, tak ji taky může oddělat.