Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Iguana - skákání do skla

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat čím může být způsobeno toto chování. Ale sotva co se vrátím z práce domů sleze dolů a dobývá se ven. Jenže moc ho pouštět nemůžu mám doma více zvířat a devastující drak, který vyleze a projde všude je stresuje. Bohužel pokaždé co jí nepustím snaží se skákat z vyhřívací větve do dveří na sklo a spadne asi z 1,5m výšky. Bojím se aby se mu nic nestalo. Nevíte čím to může být nebo jak tomu zamezit? Koncem měsíce budu předělávat terárko, kompletně. Tak uvažují, že větve udělám tak, aby neměl možnost skočit, ale měl větve hned u skla. Děkuji za rady

PS: terárko je osvětleno ve skutečnosti více, ale fotka je pořízená mobilem večer.

Předělání určitě pomůže, já mám větve blíž sklu a oni většinou jen "brousí" hlavou o sklo a snaží se protlačit ale moc neskáčou, maximálně z větve do vody. Možná bude stačit když ti takhle bude blbnout otevřít terárko, nechat ho vyskočit a pak ho dát hned zase zpátky, u mě to tak funguje :) Jinak pokud je ještěr zdravě živený a má všeho dostatek, tak jsou velmi odolní.

No s tím vrácením zpátky je to bohužel tak, že legoš si to určí sám kdy se chce vrátit. I přes veškerou snahu mu ukázat, že jsem kamarád, jsem se dostal pouze k tomu, že si vezme z ruky žrádlo, ale vzít ho kdy chci zrovna já, je prakticky nemožné. Jediná výjimka je, když ho ukecám na květ pampelišky. Živený je dobře. Spíš mě trápí to, že to je samička. ( vím píšu o ní v mužském rodě, ale tak se mi to u legošů líbí víc. :-) ) Aby až bude mít planou snůšku, tak při tom pádu něco neudělala vajíčkům. To by byl zřejmě velký průser. :-/ Zatím má něco málo přes rok a půl.