Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úmrtí mnohonožky Archispirostreptus gigas

Zdravím,
rád bych se zeptal na možnou příčinu úmrtí mnohonožky Archispirostreptus gigas. V posledních dnech lehávala stočená na substrátu, ale nožičkami se nedržela podkladu nebo sama sebe, takže občas působila mrtvě, ale vždy se pevněji stočila, takže byla evidentně v pořádku. Dnes jsem ji však našel v úplně stejném stavu, ale byla mrtvá. Přitom nejeví na těle jakékoli známky smrti (mimo to, že se nehýbe samozřejmě).
Za života byla velká 22 cm, samec, terárium 30x22x23cm, vystlané 6 cm vysokou vrstvou kokosového substrátu, potrava podávána každý den v podobě ovoce a zeleniny, postřikováno každý den přiměřenou dávkou vody.
Nevíte někdo prosím, čím by úmrtí mohlo být způsobeno? Nějaký virus, bakterie, jednobuněčný parazit nebo špatná strava?
Předem děkuji za odpověd.

To právě nevím ani já. Těžko říct...mohla umřít stářím, ale byla dlouhá teprve 22 cm a tenhle druh dorůstá až do 30 cm... Tak nevím.
Napsal jsem do dotazu všechny podstatné podmínky chovu, napadlo mě, jestli by z toho někdo nedokázal vydedukovat nejpravděpodobnější vysvětlení - ano, vědět to stejně nikdo nikdy s jistotou nebude. :-)