Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Genetika

Ahoj, mám nejasnost ohledně genetiky.
Co vz. ze spojení normal (ze spojení pastel X normal)X bumble bee? Bylo mi řečeno že pastel, normal i spider.

Děkuji za odpověď, prosím pouze solidní chovatelé a bez hádek ;)

Albino je recesivní mutace (je podmíněná recesivní alelou), pokud se spojí albino s bumblebee, pak bude fenotypově (vzhledově) stejný výsledek jako už jsem psal, jen všechna mláďata budou (100%) het albino, pokud bude (100%) het albino x bumblebee pak opět bude fenotypově stejný výsledek jako už jsem psal, ale všechna mláďata budou 50% het albino. Aby vzikli nějací albíni, musí být oba rodiče albino nebo het albino nebo jeden albino a druhý het albino - zkrátka recesivní alelu musí nést oba rodiče, ať už se projeví ve fenotypu, nebo je skrytá (het).