Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varanus acanthurus - stačí tera 100×50×60 (dxsxv)?

Dobrý den, chtěl bych si pořídit párek těchto úžasných varanů , ale obávám se že mám pro ně málo prostoru. Mám terárium 100×50×60 (dxsxv).Tady na poradně jsem četl více názorů na to. Někde sem psalo terárium dlouhé metr a půl a někde zase že by to moje stačilo. Tak nevím. Nechci aby se pak cítili špatně. Děkuji
Změna předmětu, původně: Varanus Acanthurus (Aurifer)

Ahoj asi takhle=odděleně akorát těsně před a po snůšce(klid pro samici).To terko pro juvelina a semiadult asi ano.Pro adulty malé a to z mnoha praktických důvodů=potřebuješ vytvořit pokud možno optimální podmínky= třeba si uvědomit,že potřebuje pod zdrojem až 50°C! běžně cca.28-30°C - to si dovolím tvrdit,že v metrovém půjde ztuha!Pokud dáš výbojku či PAR 38 výhřevnou bude zasahovat do půlky terka=nebude adekvátní teplotní gradient!Já jsem je měl v 160×65×70 d-š-v a bylo to tak akorát.Varánek pokud půjde vše OK bude mít až 60-70 cm a nebude to překrmená koule bude poměrně čilej v metrovém bude běhat po stěnach a dobejvat se ven.