Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mláďátko - chamík :)

Čuste lidičky, chtěl bych vás poprosit o radu ohledně krmení, na většině for a webových stránkách sr informace hodně liší a to v tom kolik cvrčků podávat mláděti chameleona - 3 měsíčního. Někde píší, že nanejvýš tak 4-7 aŤ se nepřejí a jinde se zase píše, že tolik, kolik sní, že roste jen do jednoho roku a co nenabere první rok už nedožene, tak bych rád znal Váš názor na věc, popřípadě nějaké negativní nebo pozitivní zkušenosti s tou či onou variantou. Děkuji všem za zůčastnění v této konverzaci. :-)

Přesně tak...probíralo se to tady už nejmíň stokrát. Je to mládě v růstu, který navíc vyroste, když se to porovná s mláďatama jiných zvířat, strašně rychle během krátký doby, takže tady platí futrovat vápníkem a dávat mu, kolik sám sežere. Krmná dávka se může omezit v dospělosti.

Tak nějak no...moučňáci jsou hodně tučný, ale vlastně z nich, co se týče živin, ten chamík nic moc nemá. Já jsem je dávala na přilepšenou třeba samici po vykladení, když vypadala, jako vyfouklej balonek a tvářila se, že každou chvíli pojde. Dala se díky nim rychle do kupy, ale jinak bych moučňáky chameleonům dávala spíš jako občasný zpestření, jestli vůbec...zofobasi, to už je jiná...

Pardon, že to je tak hloupá otázka, ale jsem úplný začátečník. Když koupím moučného červa a nechám zakuklit tak vyleze jako moucha? Já jsem někde četl, že to je černý velký brouk... :D tak promiňte, že otravuju asi si teĎ mnete spánky a říkáte jak tu může být takový troll? Ale chtěl bych vás poprosit, jestli by mi to někdo neobjasnil. Děkuji moc :)

uchovávat v lednici tam se nezakuklí. to co chceš aby se zakuklilo dej do tepla a oni se do 2 dnů zakuklí a pak už jen čekáš než vyletí mouchy. Já osobně koupím kelímek červů za 20kč a vysypu je do větší vaničky nebo do zavařovací sklenice. do víka udělám pár děr a čekám. Nikdy se najednou nevylíhnou protože jim to trvá pár dní až pár měsíců. krmit je nemusíš zakuklí se i bez toho až pak můžeš krmit mouchy aby vydržely a když tam dáš kousek masa tak ti založí i novou kolonii červů

BTW ty vylíhlé mouchy mi nikdy nevydržely víc než den. Červy bzučivek před zakuklením nakrmím, mouchy jsou pak po vylíhnutí obrovský. Je to výborný zdroj potravy na zimu. Když jsem neměla zkušenost, tak jsem je do terárka nasypala najednou. Jj, i se najednou vylíhly. Jdnou ráno koukám, terárko černý, chmík v rohu.. Musela jsem je vypustiti do obýváků, jinak by ho sežraly. :-D