Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rostliny a kořen do terária

Ahojky, plánuju jaké rostlinstvo do terárka.
Budu chovat Felzumky, kteří pocházejí z Madagaskaru, tak jsem hledala rostliny, kterýma přiblížím jejich domovinu. Teda krom Tylandsie a Bromelie- chci je tam také přidat, jsou krásné a dale jsem ještě našla Areka obecná, Šáchor, Adiantum raddianum- netík. Ještě bych se chtěla zeptat na nějákou převislou rostlinu, která by se také dala použít do terárka? Ještě bych se chtěla zeptat, zda se o rostliny více staráte, jestli se hnojí a tak, nebo se jim daří i bez toho?
Pak ještě jedna věc. Našla jsem krásný kořen v lese, tak jsem si ho hned dotáhla dom :-) Spařila horkou vodou, oloupala co se dalo, ještě to chci ojet nějákou drátěnkou, kterou nemám doma a má se to i lakovat nebo něco, aby to nezačalo plesnivět? Dále ty větvičky ze stromů musí být pouze z ovocných stromů nebo je to jedno?
Děkuji vám za odpovědi :-)

Z rostlin používám jen scindapsus a u grandisek sanseviery.Zy to roky jsou vyzkoušel x druhů rostlin,ale tyhle jsou prostě nejlepší.Všechno ostatní mi nikdy v terárku moc nešlo a dříve nebo později chcíplo.Jak už tu někdo psal,k felsumám jsou nejlepší bambusové tyčky.Většina felsum do nich snáší vejce.