Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekon panenský prosím o rady

Zdravím zařizuji terárko pro gekony panenský a chtěl bych se zeptat jaký je idelní substrát na dno terária? Kolik hodin denně svitít? A jestli jsou nutné živé rostliny v terárku? Z pěstování rostlin mám obavy.
Moc všem děkuji za radu, pomoc a za čas.

Úkryty mají ty bambusy zevnitř ne?
Spíš mě napadá, to je úplně nový terárko? Nemohli se tam něcím přiotrávit (nadýchat, nalízat nějakého čističe) ... co převoz? nepřehřáli se, neprochladli?
Je divný, aby padali hned po umístění tak rychle .... nebo už je nějakou dbu máte?

(Jinak samozřejmě zarostlejší terárko s více úkryty by jistě ocenili.)

Jo schovavaj se v tech bambusech. Je nove, pozadi je postrikano lakem s atestem na decke hracky a bambusy jsou lepene akva silikonem.
Prevoz koupil jsem je na burze ziva exotika a bylo tam pomerne chladno. V aute jsem je mel v boxu teplota 20-23. Jinak v te hale mohlo bejt tak 16°.
Dneska rano jsem prisel k terarku a jedna lezela na zadech, myslel jsem ze je po ni ale jak sem tam shl tak se otocila.
Co mam tedy delat? Jak jim muzu pomoct jestli to teda je zmenou te teploty

Tak to přetočení na záda a otevírání tlamičky jsem opravdu viděla u nedostatku vápníku. Po koupi se mi to taky stalo. Je možné, že od předchozího majitele neměly v sobě nic. A teď záleží, kolik vitamínů ulpí na cvrčkovi, když ho v tom obalíte. Kašičky mi s tím nechtěli vůbec.

Jestli je to vápníkem, tak to ze dne na den nezachráníš - násilnym cpanim hromady vápníku taky ne. V takovém případě si mohl koupit nějaké ... slabší ... kousky (vhodné tak na zkrm).
Zkus jim tam dát nějakou umělou kytku, ať si připadají maximálně chráněni a skováni (ale moc je neuvidíš - v noci možná uslyšíš), správnou teplotu a vlhkost ... a pokud jim nedáváš smýkaný hmyž, tak doporučuji obalovat ve vitamínech (2x krmení ve vápníku, 1x ve vitamínech - opravte mě nikdo, pokud to říkám špatně) ... pokud je to tím vápníkem, víc udělat nemůžeš. Jo a dát jim klid, ale to předpokládám mají.

Jeste se zeptam, vcera jsem nadrtil skorapky a dal to v mistice do teraria, vemou si to sami kdyz budou potrebovat? Mam doma spoustu knizek a vetsina jesterek si to veme sama.

Docela me to mrzi, na pristi burze si tu pani najdu a durazne si sni promluvim. Rok a pul se chystam ze zacnu krom akva i s tera a tedka se proste stane toto.