Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Předělání terária po chamíkovi na phelsumy

Po letech si chcí dát od chamíků pauzu, tak jsem našel že felsumy mají taky terárium na výšku.
Terárko má rozměry 100x50x50, osvětlení výbojka solar raptor flood 70w, nevím jestli nemám předělat celý vrch.
Aby felsumy nezdrhaly do horní části k výbojce odstranit do půlky horní mřížku a dát výbojku dovnitř v květináči. Na obrázcích jsem viděl felsumy jak se vyhřívají na květináči. A kdybych dal místo horní mřížky muší pletivo a výbojku nechal tak jak je nevím jestli zas nebude problém s vlhkostí, abych udržel hodnotu mezi 70-80%.
S vnitřkem problém není ten předělám na biotop pro felsumy, spíše mi jde o osvětlení a udržení vlhkosti a aby felsumy nezdrhaly přes strop k výbojce a nepopálily se.
díky a budu rád za jakoukoliv radu.

Já bych výbojku dovnitř nedával nechal ji tak jak je, jen mi to příjde divně udělný krom toho vrchního větrání to jiné nemá? Jak se zavřou ty dvířka te skřínky, kde je výbojka tak pak to nikde nevětrá né? Moc se nesnažte udržovat dlouhodobě vlhkost na úkor větrání.

Ta skříňka u výbojky nemá horní desku tak to větrá přes celý vrch, je to jen kryt na výbojku. Potřeboval bych poradit ještě ohledně horního sýta. Teď je tam mezera 1cm mezi dráty, pokud ho teď nahradím pletivem jaké by měl mít oka ? Kvůli světla a aby nezdrhaly.
Potřebujou topný kámen ? nebo se vyhřívají z vrchu jako chameleoni.
Žerou také šváby ?