Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ikea box -mastomyši, potkani

Přemýšlim o použití místo T4 boxi z ikea, mam je na chov potkanu a mastomyší, uvažuji o těch největších (100 x 58 x 18 cm). Mate někdo s nimi na chov hlodavců zkušenost, nemají žasne zbytečné rohy takže by to snad neměli mít tendenci zbytečně rozhryzat. Jak to je kvalitní materiál?
[http://www.ikea.com/cz/cs/images/products/kompleme nt-krabice__23416_PE108179_S4.jpg]

No to sice fajn, ale to nejdražší na T bednách jsou jsou ty pozink víka. Tudíž nový spodek od T4 je levnější než ten complement.
Navíc dle toho co se píše to vyjde dráž. Pokud chápu má to být rack pro potkany, kdy regál který kryje vrch je potažen pletivem. V tom případě musí být krmítko vevnitř aby to šlo vysunout, napáječku nevím jak.
No příjde mi to trochu zbytečně složité a možná i dost nákladné a pracné.
Nehledě na to, že obslha bude složitější, už jen krmení se bude muset bedna otvírat. Nova nevím jak. Při čištění nevím jak pořešit mytí toho regálu s pletivem, Tak i špatná hygiena.

to záleží na tom, jak už si pak vymyslí dekly nebo přímo ten rack...jde všechno, když je člověk trochu kutil. Akorát v případě potkanů se obávám, že bude nějaká ta spotřeba beden, protože tyhle bedny jsou měkčí než klasická téčka a je otázka času, než nějaký potkan potížista zjistí, že se tím dá prokousat ven a poučí o tom i ostatní. Já mám ve 2 těhle bednách bodlíny a potkany bych do toho z výše psaného důvodu rači nedávala, max. nějaká odstávčata, co jim to na blbiny ještě tolik nemyslí..

ono u beden s prolisama je to k hlodání přímo svádí, ale zrovna potkani ani ty prolisy nepotřebujou. Jim uplně stačí, když začnou hlodat nahoře třeba pod deklem a zjistí, že to jde kousat. Po pár pokusech udělají zubama rýhy a už to jede...já právě z tohohle samého matroše měla předchozí podobnou verzi těhle Ikea beden jen na oddělování některých zvířat a u potkanů byla otázka pár dní, než zjistili, jak na ně..a to jsem v nich měla hozené vždycky jen ty krmné na pár dní.

Pokud dobře vidím, tak nahoře mají rozšíření. A jestli ano, tak udělají díru přesně v téhle hraně. Plochu mi nikdy žádnej hlodavec neprokousal.

uplně vlastni kovové bedny

Kov není dobrý nápad (pokud to nebude výlisek z nerezu), když už, tak svařit z plastu, ale nevyplatí se ti to. Samotné bedny (od lisu) stojí pár desetikorun. Drahé je především to svařované víko. Jako bedny se dají najít rozhodně vhodnější alternativy k téčkům.

no mě někteří hajzlíci, když zjistili, že se to dá kousat, tak pak dokázali za noc udělat ďouru libovolně kde, i na ploše. U krmných potkanů to nebyl zas takový problém, potížista co to vymyslel šel jako první a ostatní vzápětí. Ale když na to přijde někdo v bedně chovných, tak tím samože nakazí i ty ostatní.