Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nepokoj, hyperaktivita u korytnačky stepnej

Prosím Vás o radu. Má z vás niekto skúsenosti s hyperaktivitou korytnačky? Máme doma korytnačku stepnú ktorú chováme už takmer 18 rokov a v posledných dňoch (3 - 4 dni) preukazuje takú hyperaktivitu akú sme doteraz v jej chovaní nevideli. Celý deň, aj večer a niekedy aj v noci behá po izbe, akoby nevedela nájsť svoje miesto. Lezie po celom dome, takmer sa nechce zastaviť. Jedná sa o samičku. Neviem si to vysvetliť. Za rady vopred ďakujem.

1) Jaké máte teploty v chovném prostoru? Může jít o přehřívání.
2) Máte samce? Může jít o samici která chce naklást vejce.
3) Může jít o samce který se chce pářit.
4) Něco jí tam vadí.

Nejspíš marně hledá nějaké místo, které by jí vyhovovalo. Vzhledem k tomu, že asi už neusne (a pokud ano, mohlo by jít i o "spánek věčný"), doporučil bych udělat nějaké terárium, ze kterého nebude zdrhata kde v teple, s dostatečnou vlhkostí, UV-B zářením a vodou "doklepe" do jara a do umístění v nějakém výběhu...