Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem námluvy a páření

Dobrý den. mám dvě želvičky žlutolícé a velké jsou kolem 4 cm. Dnes jsem pozoroval samečka jak se snaží namlouvat samičku. Plaval před ní a vybroval nataženýma nožkama. Je možné aby se v tomto věku mohli spářit a vyvést mladé?

loading...

Věk by se dal určit třeba z výbrusu kostí, ale nevím, která laborka to dělá... :-p Z velikosti se toho pozná minimum. Zkus sem ale stejně dát fotky s centimetrovým pravítkem vedle (viz fotka v odkazu dole)
"Namlouvací" chování může mít i trochu jiný význam - dominantní zvíře tak demonstruje svou převahu nad slabším jedincem (silnější zvíře "jebe" to slabší).

http://tera.poradna.net/q/view/253307-odchovy-2013 ?page=r279261#r279261