Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o pomoc při záchraně želvy

Dobrý den. Chtěla jsem požádat o všechny cenné rady. Jedná se o želvu mapovou. Mají ji u známých, je to nalezenec, někdo ji vyhodil ven. Nicméně u nových majitelů je již přes rok a řekla bych, že je mnohem v horším stavu, než když se toulala po venku. O želvách nevím nic, vypozorovala jsem, že je v akvárku, voda 20°C. Svítí jí tam lampičkou. To bude asi vše. Dostává granule a sem tam nějaký hmyz (cvrčky, kobylky). Dost se mi nelíbí její krunýř, když jsem ji vzala do ruky, zůstávaly mi na ní jakoby odloupané šupiny a celá se nějak loupe a jakoby se jí ten krunýř ztenčoval. Už jsem se s nimi dohodla, že ji od nich vezmu a někomu ji daruji. Tak prosím o nějaké rady, co honem udělat, aby se to zlepšilo, pokud to ještě jde, popřípadě kdo by měl o ni zájem a poskytl jí patřičnou péči. Podotýkám, že já si ji nechávat nechci a želvám absolutně nerozumím. Jedná se pravděpodobně o samečka. Foto dodám nejdříve zítra. Děkuji všem.

Zdravím, minulý rok se ke mě dostal samec T.S.S a měl na krunýři několik vrstev nesvleků do 2 týdnů se celý oloupal a napočítal sem pět vrstev nesvleku. Domnívám se ,že je to způsobeno špatným krmením a nemožností se vyhřát. Pokud začnete krmit tak jak se má a bude mít místo na slunění měla by se s toho dosta:-) Držím pěsti;-)

Děkuji, ale právě nemám v úmyslu si doma zřizovat želvárium, protože je to pro mě zbytečná investice, když si želvu nechci od nich brát. Spíš hledám SOS rady na rychlé zlepšení stavu a nějaké vitamíny. A nejlépe někoho, kdo by se jí ujal a postaral se o ni. Určitě co můžu zařídit a přetlumočit bude ta teplota, krmení taky zvládnu, zkusím nějaké ty rybky. Co vím od majitelů, tak rostlinnou stravu odmítá úplně. Ještě by mě zajímaly blíže ty vitamíny, jestli stačí ta sépiovka nebo něco jiného.

Tak zkusím ji vzít k sobě, doufám, že to ještě víc nepos..... Koupím nějaký rybky a šnečky a zkusím tu sépiovku a ty skořápky. Provizorně nějakou lampičku na výhřev. Jinak prosím, kdyby byl někdo ochotný si ji vzít, jsem z Olomouckého kraje. Prostějov. Do zveráku ji dávat by asi nebylo o moc lepší.Děkuji za rady.

Nejlepší pokud by jste měla kamaráda rybáře,který by byl schopny vám sehnat na strážní rybičky nebo se zeptat v rybářských potřebách :-) pak se ještě podívat jestli někde v okolí není nějaký chovatel akv.ryb ten by Vám měl říct jestli jsou ryby přeléčené. Nejsem si jist jestli vám to ve zverimexu budou schopni zodpovědět :-) Případně koupit v super hyper marketu mraženeho kapra nebo jinou sladkovodní rybu a na krájet na malé kousky i s kostmi :-):-)

No zřejmě ty zelená místa jsou řasy pod štítky, bylo by dobré zkusit jestli půjdou dolů. Žádné násilí, zkus to např. vatové polštářky nebo houbičkou, nejlépe až bude trochu nahřátá a suchá mělo by to jít vidět že to odstává. Chtělo by to víc fotek, aby jsme měli jistotu že je v pohodě ;-)

ty zelené fleky jsou řasy, jak už psal kolega výš..ani bych s tím nic nedělala. Když se želvák dostane do dobrých podmínek s kvalitním krmením, čistou vodou a ostrůvkem se zdrojem tepla (rozhodně by mu neuškodilo ani UVčko, nebo pak až se venku oteplí přirozené slunce) tak se mu ten krunýř spraví...

No nejsem si moc jistá, že já budu ta dobrá chovatelka, kde by měl vzkvétat. Proto bych ho hrozně ráda někomu darovala, ale někomu, kdo tomu rozumí, ne nějakým prckům na hraní. Pokusím se zatím udělat, co půjde, ale jak říkám, nějak dlouhodobě ho zabydlovat nechci, takže nic nového mu pořizovat nebudu.