Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stáří užovky červené a nejedení

Dobrý den, prosím o radu, máme doma užovku červenou, 120 cm a stáří 13 let. Už dva měsíce nechce žrát :( dnes jsme zkusili místo potkana koupit malou myšku a ani tu nechce. Okolo hlavičky je strašně hubená. Je to už věkem nebo je jen nemocná? Podmínky má stále stejné, jestli je to holka nebo kluk nevím. Nikdy žádné problémy s krmením neměla.

Nám se jednou stalo, že had odešel s největší pravděpodobností na ,,špatného potkana". Zvíře se s chutí najedlo, nemělo žádné problémy a za dva dny bylo po něm. Majitel si ho po smrti pitval (biolog s doktorátem, žádný laik). Jediná věc, která mohla potencionálně způsobit smrt byla namořená zrna v žaludku sežraného potkana, který už byl částečně natráven. Ale samozřejmě mohl něco přehlédnout, přeci jen to není veterinář...