Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon ma otekle oko

Dobrý den, chtěl jsem zeptat na vás názor. Včera odpoledne jsem si donesl domu chamika 12 týdnu a rano kdyz se probudil, tak měl natekle oko. Žere cvrcky i listy benjaminu, pohybuje se všude a přijde mi, ze je v naprostém pořádku. Jen me tohle dost zneklidnuje, trel si ho do oběda o větev, ted uz ho ma takové napůl zavřené. Osvetleni 40w žárovka a repti glo 5.0, diky za info

Vetrani mu budu dělat o průměru 50mm kruhové, do dvířek. Potom nechám jen trochu otevřené. Osvětlené je dost, jen na fotce to vypada tmavé. Nezdá se mi, ze by ho prodejce dával v takovem stavu. Nic méně zkusím mu to nejak říct, jelikož se mi nezdá, ze by o udělal schválně. Mám zkusit zhasnout Uvb na nějakou dobu teda ?

Kroužky o průměru pět cenťáků toho moc nevytrhnou.

Nemyslela jsem to tak, že by ti prodejce záměrně prodal špatný zvíře, to nemůžu vědět. Ale pokud mi zvíře druhej den po nákupu začne dělat trable (a teď nemyslim to, že mu chvíli trvá se rozežrat), tak bych se ho prostě snažila vyměnit za bezproblémový, dokud je čas.
Jinak některý prckové ty oči občas nafukujou (popravdě nevim, proč to dělaj), ale u toho tvýho se mi zdá, že ho má celý takový nějak pochroumaný..

Nebo mám jeste nejaky čas počkat ? Jestli se to zlepší.

To bych nedělala, protože pak se chovatel oprávněně ohradí, proč jsi se teda neozval hned, když byl problém údajně od začátku. Obecně je při těhle problémech komunikace s původním chovatelem celkem důležitá, bych řekla.
A tim spíš když sám nemáš chameleona v dobrejch podmínkách - chovatel nebude chtít reklamaci uznat, protože se bude tak trochu nabízet, že za problémama stojí tvoje péče.

Otevřený dvířka jsou podle mě ta vůbec nejblbější možnost větrání. Bude ti zdrhat hmyz, to zaprvý. Pokud otevřeš jen na malou škvírku, bude to k prdu, a pokud otevřeš víc, vezme ti kramle i chameleon. Nevim, proč všichni vymýšlíte ohledně větrání pořád různý novoty, když se to dá udělat uplně jednoduše a funkčně.

Tak to bych teda nedělala, betadine je dezinfekce, tady mi nepřijde nic na dezinfikování... Nevim, no, s těma očima je to takový ošemetný.

Buď bych se snažila chameleona vyměnit, a pokud by to neklaplo, tak prostě zajistit co nejlepší podmínky a doufat, že se to tim samo spraví.

Tak mi napsal, ze by to vyměnit šlo, Ale jen samice a ty jsou náročnější na chov a méně se doziji. Zkusím chamika vyléčit. A kdyby náhodou umřel nebo něco, tak budu chtít samičku za nějakou cenu. Ted udělám vetrani. Co teda doporučujete ted s chamikem udelat. Abych ho zachránil. Vypnout Uvb. Dat mu nějakou mast nebo něco jiného udelat ? Prosim poraďte

Už jsem psala - pokud si ho necháš, tak bych udělala všechny podmíky, jak mají být - větrání, světlo teplo, vitamíny, vápník, krmení a doufala, že se to zpraví.
Nic bych mu tam nelila ani nepatlala, podle mě tyhlety poulení očí spíš značej nějakej vnitřní problém než mechanický poškození nebo zánět oka, terej by šel řešit nějakym mazáním a kapáním (pokud chameleonovi nic z oka neteče nebo tam viditelně nemá nějaký znečištění, třeba hlínu).

Já bych toho chamíka prostě vrátila. Pokud nejde vyměnit, tak vrátit peníze. Jestli je chovatel rozumnej, tak na to přistoupí. A koupila bych pak jinde zdravýho, jemeňáku je všude habaděj.

To bude. potřebuješ UVB kompakt, bodovou (!) žárovku na výhřev a ještě lineárku na dosvětlení. Pokud chceš nechat UVB chvíli vypnutý, tu lineárku potřebuješ dvojnásob. Pokud ho necháš jen na obyč. žárovce, tak se mu rozhodně nic nezlepší.

Jako je hezký, že ho chceš "vyléčit", ale když ani pořádně nevíš z čeho a s chameleonama máš zkušenost jeden den, tak to možná bude trochu složitý.

Tyhle terárka nikdy nikomu dobrotu nedělaly! A žádný trojuhelníčiky ve dveřích nepomůžou Já si osobně myslím, že by to tím Reptiglo bejt mohlo nebo špatným odvětráváním, nebo kombinací. Každopádně bych do oka nic nelila,repti bych na pár dní vypla a dosvětlila. Tero bych vyhodila, ale to nepůjde, tak dole po celé délce udělala větrací pruh a nerosila, jen pár kapek na tu kytku. Pár kapek!!!