Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kudlanky Phyllocrania paradoxa

Dobrý den.. mám dotaz na tento druh kudlanky.. Jaké máte podmínky pro chov.. čím krmíte ve velikosti L3 a zda je možné rozeznat pohlaví v této velikosti? .. :) ... dále jestli je možné chovat samce i samici u sebe.. někde psali že ano.. :) .. mám jen Sphodromantis Gastrica :) .. tk bych prosil nějaké info :) děkuji :)
Změna předmětu, původně: Kudlanky Phyllocrania Paradoxa (Uroboros)

loading...

Tento druh kudlanek chovám při pokojové teplotě. Do velikosti L2 krmím octomilkami a ve velikosti L3 začínám krmit mláďaty švábů Shelfordella tartara. Pohlaví v této velikosti prý rozeznat lze podle výčnělku na hlavě, samice ho má celkově širší, méně klenutý. Samec by ho měl mít delší, kostrbatý a s více zatáčkama.. :) Až trochu povyrostou můžete je zkusit nakrmit a spočítat zadečkové články, samice jich má 6, samec 8.. O společném chovu tohoto druhu, jsem také četla, i ho viděla v praxi, ale sama je chovám raději odděleně. Kudlanky musí být většinu času přežrané a velikostně ve stejném svleku, pak by se neměly požírat. Ale stačí, aby se jedna začla svlékat druhá na ni zaútočila a neštěstí je na světě, nestává se to sice tak často, ale stát se o může a pokud máte jen pár kousků, nač riskovat, že přijdete o potenciální maminy či táty.