Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lignocel...opravdu problem?

DObrý den, začínám s chovem chameleona jemenského. Bohužel už ho mám asi 2 týdny, až dnes jsem narazil na tuto poradnu. Mám v terariu jako podklad lignocel, a zajímá mě jedna věc. Co je u něj konkrétně problém? ty větší kamínky které se tam občas vyskytnou? krmím totiž chameleona z pinzety, nemá šanci ten lignocel pozřít. Tak se raději ale ptám

ne tak docela, on si chamík může občas střelit jen tak do substrátu (uvidí tam "prasátko" od světla, nebo cokoliv jiného, po čem mu přijde vhodné vystřelit) a průšvih je na světě...kup si v květinářství obyčejnou rašelinu, smíchej ji s trochou písku na hřiště a máš ideální a bezpečný substrát..

pokud už je jednou nabobtnalý, tak už víc nebobtná. Ale tam je problém v tom, že se přichytává na sliznicích a pokud to je uvnitř, tak se tam kumuluje, až se zvíře ucpe. Ale on lignocel dokáže napáchat pěkný zvěrstvo i přilepený na sliznici tlamky nebo kloaky, pak tam zbytečně vznikají dost hnusné záněty.

on si chamík může občas střelit jen tak do substrátu

No právě, zrovna jemeňáci tohle dělají celkem s oblibou. Nevidim důvod proč to riskovat, obzvlášť s ohledem na to, že to ani jinak žádný zjevný výhody nemá (kromě toho, že už to máš koupený, ale to je snad otázka hodinky a pár kaček).

Snad bude pro tebe první fotka v tomhle vlákně dostatečnej důvod ten lignocel dát pryč.

http://tera.poradna.net/q/view/51932-lignocel-koko sova-drt

Od doby, kdy jsem pitvala vyse zminovaneho chameleona uz uplynul nejaky cas. Nicmene, pro ty, kdo stale vahaji nad mirou rizika pouzivani lignocelu u plazu tu mam drobny doplnek do spektra zvirat, u kterych byl lignocel pravdepodobne hlavni pricinou uhynu.

Ahaetula - lignocel v zaludku (ostra tuha vlakna i jemnozrnna drt)

[nrvJ.jpg]

physignatus coccincinus - mlade se zaludkem napechovanym lignocelem (zakrouzkovano)

[3IKJw.jpg]

Je na kazdem z nas, jakemu riziku jsme ochotni sva zvirata vedome vystavit...