Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Psammobates spp., Homopus spp.

Dobrý den,
neuvažuji o chovu, pouze mě to zajímá, prosím dají se legálně sehnat druhy rodů Psammobates a Homopus? Dočetl jsem se, že JAR je považuje za svůj majetek tudíš se nedají sehnat.
Děkuji.

To, že je Jihoafrická Republika považuje za svůj majetek zas neznamená, že tentýž názor mají jiné země a pokud se na jejich území objeví, že se pracovníci místních orgánů "přetrhnou", aby zajistili konfiskaci a následnou "repatriaci" majetku této země, zvlášť, pokud má dané zvíře legálně vyhlížející papíry. Navíc to pravidlo půjde jen těžko vztáhnout na zvířata, papírově, možná i fakticky dovezená z Namibie nebo Mozambiku (pro dostatečně zkušeného pašeráka nebude problém vědět komu a kolik podtrčit v bakšišném).