Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příbuznost ježků

Dobrý den, protože já se v genetice nevyznám a tady se ví všechno jdu si pro radu :-D
Jedna chovatelka ježků na mě vyjela, kvůli tomu, že chci svojí nepapírovou ježici nakrýt nepapírovým ježkem a že s velkou pravděpodobností narazím na příbuzného a budu přispívat k degeneraci ježků bělobřichých. Chci se zeptat jestli je to opravdu problém z hlediska genetiky nebo je to jen výmysl těch co prodávaj svoje papírový ježky za 2000Kč i vejš. Já vím, že u psů a u koček se to řeší, ale třeba u myší se přece jen občas přileje nová krev, ale příbuzenstvo se moc neřeší. Stejně když by se narodil nějaký postižený ježek tak ho matka hned sežere nebo je moje teorie zcestná? Děkuji :-)

Vzhledem k tomu, že chov ježků tu je ještě v plenkách (stejně jako byl před několika lety chov potkanů a křečků s PP) a ti, co mají své ježky s PP je mají bez 7dnů týden, tak si klidně svou nepapírovou ježčici nakryj nepapírovým ježkem. Ale dbej na to, aby to nebyl ježek od nějakých velkomnožitelů, protože ti na sebe klidně sekají sourozence a tihle ježci už jsou sami o sobě dost zdegenerovaní.