Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem P. regius - vrásčitá kuže

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat co jsem udělal za botu, nebo jak napravit věc ohledně zvrásčení kuže, foto máte dole. Teplota 31-33*C, chov na ubrouskách v boxu, vlhkost 40%.

Kupoval jsem ji týden-týden a pul zpět, a předání přeběhlo v 1 hodinu ráno v noci, kdy jeden polák se vracel z Holešovic, proto při předávání jsem nějak zazdil kontrolu hada. A jelikož to není klasická forma a nestál mě 500kč byl bych velmi nerad kdybych ho ztratil.

Děkuji

(vím, že fotka je nekvalitní ale momentálně nemám víc možností jak hada vyfotit)

http://2imgs.com/2i/i/52e51698/d4f8cb3f0f10b7487a0 ae06b85e3c9fb/71e585af7c.f.jpg

Ano taktéž si myslím, že je před svlekem, jelikož se mi zdálo, že jak mi ji předával byla zakalená, ráno už byla ale v pohodě. Takže porosím přímo na krajtu a dám vědět. Zatím děkuji

Každopádně si myslím, že to není chyba prodejce! Věřím, že je zrovna tenhle chovatel je velmi zkušený a seriozní a neprodal by nezdravého hada. (aby nedošlo k nějakému podezřívání)

To slyším prvně že by had propásl svlek

To se naopak stává naprosto běžně, pokud had nemá podmínky ke svleku, jak už bylo páno výš. Třeba importy chodí nevysvlékané v 75% případů a u chovatelů, kteří nemají vychytané podmínky se to stane taky.

Teplota 31-33*C, chov na ubrouskách v boxu, vlhkost 40%.

A tohle zřejmě bude další důvod...ten had je prostě pečený na sucho. Shodit mu o něco teplotu a pokud už ho majitel chce mít na ubrouskách, tak mu tam dát dostatečný úkryt s vlhkýma hoblinama nebo rašeliníkem. Ale v těhle podmínkách se prostě fyziologicky nesvlékne.

Díky za rady, tak jsem ji dosvlékal a už je krásně konstrastně zbarvená. :-) Nenechám nic náhodě a do racku narvu všem zvířatum ukryt s rašeliníkem, i když do teď se mi to opravdu nestalo. Spíše si myslím, že to bylo převozem, ale nebudu to na nikoho svádět a hodím to na sebe :-)

Ještě jednou díky a přeji všem plno chovatelských uspěchů