Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chamíček

Ahoj, myslíte, že je toto terárium zatím dostačující? Jako UVB má Reptile UVB 100 25W, jako výhřev je Exo Terra Day Glo Neodium 75W, lidé zde psali, že stačí 40W obyčejná bodovka, ale já mám i s touto žárovkou na vrchu terária pouze 29 stupňů celsia. Myslíte, že je to tím, že není v teráriu nebo je prostě špatná? Děkuji všem moc za odpovědi. :) Ta fotka trochu zkresluje, je to vyšší.

Ano, jak píši již v článku nahoře, je nad sklem a tak jsem se ptal, zda to vadí nebo je to v pořádku, hodně lidí psalo, že to je v pohodě a taky, že je to lepší než jí mít v teráriu, že by se chamík mohl spálit. Také ještě otázečka co nebyla v hlavním odstavci. Můžu ji dát do terárka bez krytu ?? Podle mě se o ni nespálí, protože snad není až tak hloupý a vycítí to.

To není terárko, ale spíš akvárko... :-) Hlavně nevětrá... chybí větračky pod dvířky a větrání nahoře je taky nedostatečné... v zásadě si tím zadělávate na problém s vlhkostí.
Výhřevná žárovka je špatně umístěná... je sice nad terárkem, což je v pohodě, ale přes to sklo to nevytopí (a divím se že sklo neprasklo). Já mám 50W halogenku taky nad teárkem, ale položenou na hliníkové síti proti hmyzu a dole mám v pohodě 35C.