Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kachna napadená psem (akutní, prosím o pomoc)

Přeji pěkný večer všem,
naše chovná kachna (osvědčená, ochočená, dlouholetá - nerad bych o ní přišel), nám dnes přelétla přes plot a než jsem si toho stihl všimnout, tak ji náš foxteriér pěkně porval. Pod levým křídlem a na zádech. Má tam kousanec, stalo se to dnes ráno v 7:00, ránu jsem ji vyčistil. Krev je zaschlá (tedy nekrvácí dále). Je v teple vedle krbu v přepravce, přikrytá zástěrou, v naprostém klidu. Nežere, nepije.

Je nějaká šance? Nevypadá to vůbec dobře, klepnutí beru jako poslední možnost.

Předem děkuji za odpověď, Vítek.

Já sám jsem veterinář. Nemá moc šancí, rána neteče, oči jsou čisté. Vyčistil jsem ji ránu a vydesinfikoval, poté jsem ránu ještě zalil betadinou. Kachnu jsem dal do tepla, na hobliny. Ránu jsem obvázal. Do kachny jsem dostal trochu vody a nyní už jen doufám.
Ptám se tady a čekám nějaké rady (třeba Vás něco napadne, podobná zkušenost apod...), zaměřuji se spíše na plazi a větší hospodářská zvířata...

Jediné co mi kolega poradil bylo ji utratit. Jak jsem již psal, to beru jako poslední možnost, počkám do rána.